Kartepe Belediyesi hemşirelik hizmetlerinde 3200 işlem

Bu kapsamda hemşirelik hizmetleri de Yaşlı Hasta- Evde Bakım (Yaş-Bak) ekibi tarafından veriliyor. Yılın 8 aylık döneminde pansuman, enjeksiyon, şeke...

BÜYÜT

Bu kapsamda hemşirelik hizmetleri de Yaşlı Hasta- Evde Bakım (Yaş-Bak) ekibi tarafından veriliyor. Yılın 8 aylık döneminde pansuman, enjeksiyon, şeker ve tansiyon ölçümü gibi konularda 3200 uygulama Yaş-Bak ekibince haftanın her günü sağlandı. Evde bakım ihtiyacı olan yaşlı, felçli ve kimsesiz yatalak hastalara yönelik hemşirelik hizmetleri ilçe halkı tarafından da takdir görmesi belediye yetkililerinin gurur kaynağı olmaya devam ediyor.

 

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, sosyal belediyecilik kapsamında doğumdan ölüme kadar her vatandaşa hizmet sloganı ile çalışmaya devam ediyor. Kartepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Yaşlı Hasta- Evde Bakım (YAŞBAK) Ekibi; İlçe genelinde 65 yaş üstü bakım ihtiyacı olan kişilerin tansiyon, enjeksiyon, şeker ölçümleri, pansuman ve benzeri hizmetleri ile, 65 yaş altında felçli ve kimsesiz yatalak hastalara ücretsiz olarak haftanın her günü saat 08.30 ile 17.30 arasında hemşirelik hizmeti veriyor. Hastanın doktoru tarafından verilen reçete doğrultusunda verilen hemşirelik hizmetleri kapsamında 2015 yılında; 1168 pansuman, 752 enjeksiyon, 116 sonda, 552 serum, 36 açlık ve tokluk şeker ölçümü, 88 nebul ve 497 tansiyon ölçüm uygulaması hizmeti verildi.


Üzülmez; Her bir hemşehrimin memnuniyetinden güç alıyoruz

Ücretsiz sağlık hizmeti noktasında beklentilerin karşılanması adına çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirten Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Yönetim tarzımız gereği olarak emanetini üstlendiğimiz hemşehrilerimizin sıradan belediyecilik hizmetinin yanında sosyal belediyecilik gereklerini de yerine getirme gayreti içerisindeyiz. Bu kapsamda şefkate muhtaç insanların ayağına gitmeye devam ediyoruz. Kimsesiz, yaşlı ve hasta yardıma muhtaç hemşehrilerimize yönelik verdiğimiz sağlık hizmetlerinden Kartepelilerin memnun olduğunu bilmek bizleri de mutlu ediyor” dedi.

17 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR