Güneş, kürsüye teraziyle çıktı

TBMM Genel Kurulu'nda 2015 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın maddeleri üzerindeki görüşmeler önceki gün de devam etti. Maliye Bakanı Meh...

BÜYÜT

TBMM Genel Kurulu'nda 2015 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'nın maddeleri üzerindeki görüşmeler önceki gün de devam etti. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yaptığı sunumun ardından Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş de bir konuşma yaparak, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

SARAYA TEPKİ GÖSTERDİ

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş konuşması öncesinde kürsüye elinde bir terazi ile çıktı. Cumhuriyet tarihi boyunca hiç saray yapılmadığını belirten Hurşit Güneş, konuşmasında, "Saraylar sadece Osmanlı döneminde yapılmıştır. Dolmabahçe, Yıldız, Çırağan Sarayları. Fakat bunların hiçbiri kaçak sarayı kadar debdebeli bir saray olmadı. Padişahlar bile daha mütevazı bir hayata sahipti" dedi.

 

KÜRSÜYE TERAZİ İLE ÇIKTI

Bütçe dengesinin adalet ile sağlanabileceğini vurgulayan Güneş, kürsüye getirdiği terazinin bir kefesine asgari ücreti, sosyal yardımları, emekli maaşını ve işsizlik sigortasını simgeleyen ağırlıkları, diğer kefesine ise faizi ve cumhurbaşkanlığı sarayını simgelediğini belirttiği ağırlıklar ile Rıza Sarraf'ın olduğunu söylediği sahte altınları koydu.

 

ALTINLARI VEKİLLERE DAĞITTI

Terazinin dengesinin bozulması üzerine Güneş, "İşte bu ülkenin dengesi bu. Bütçenin de dengesi bu" değerlendirmesinde bulundu. Güneş, konuşmasından sonra da sıraları dolaşarak terazinin bir kefesine koyduğu sahte altınları aralarında AK Partililerin de bulunduğu milletvekillerine dağıttı.

21 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR