Saygın, Kartepelilerle buluştu

Saygın, interaktif söyleşisinde başta beden dili olmak üzere iletişim konusunda katılımcılara önemli bilgiler verdi.  Kartepe Belediyesi ile KİMMED iş...

Saygın, interaktif söyleşisinde başta beden dili olmak üzere iletişim konusunda katılımcılara önemli bilgiler verdi. 

Kartepe Belediyesi ile KİMMED işbirliğinde Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Başarı ve Mutluluk Yolunda Aile’nin Önemi” konulu semineri dinlemek için Belediye Başkan Vekili Zafer Arat, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Yılmaz, Murat Sabri Çakır ve Mehmet Filiz, KİMMED Başkanı Hasan Meral, belediye meclis üyeleri, koordinatörler, daire müdürleri, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve Kartepelilerden oluşan katılımcılar salondaki yerlerini aldılar.

Kişisel Gelişim ve NLP Uzmanı Oğuz Saygın, insanları tanımanın bir sanat olduğunu belirttiği konuşmasında iletişim sanatları, kelimelerin öğrenmedeki rolü ile beden dilinin kullanılmasına yönelik örneklemelerle sunum yaptı.

Seminer boyunca birbirinden ilginç bilgilere yer veren Saygın, dinleyicilerle kurduğu iletişim ve izleyicileri sahneye davet ederek yaptığı pratik çalışmalarla oldukça keyifli bir sunum gerçekleştirdi. Kişiler arasındaki iletişimin sağlıklı yapılabilmesi için en önemli faktörlerden birinin beden dilini doğru kullanmak olduğunu anlatan Saygın, kelimelerin vücut dili ile önem kazandığını ifade etti.

 

Renklerle Karakter Analizi

Dört çeşit insan kişiliği olduğunu belirten Saygın, bunların her birinin bir rengi temsil ettiğini kaydederek, kırmızının ikna yeteneğini, yeşilin sessiz, sakin ve hayır diyemeyeni, sarının başına buyruk bir yapıda dağınık, komik ve rahat insanı gösterdiğini, mavinin ise disiplinli, programlı, titiz ve düzenli insanların kişiliğini temsil ettiğini açıkladı.

Seminer sonunda etkili ve paylaşımcı sunumu nedeniyle Başkan Yardımcısı Abdullah Yılmaz, il dışında olan Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez adına teşekkür ettiği Saygın’a bir buket çiçek takdim etti. Program sonunda Saygın, Kartepeliler için kitaplarını da imzaladı.

23 Aralık 2015 Kocaeli- Kültür-Sanat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR