CHP’li Yağız esti, gürledi

      CHP Kandıra İlçe eski Başkanı ve meclis üyesi Muzaffer Yağız, seçim sonuçlarıyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Kandıra’nın normal şa...

BÜYÜT

 

 

 

CHP Kandıra İlçe eski Başkanı ve meclis üyesi Muzaffer Yağız, seçim sonuçlarıyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Kandıra’nın normal şartlarda CHP’nin güçlü olduğu ilçelerden birisi olduğunu kaydeden Yağız, buna rağmen MHP’nin ikinci olmasını Demokrat Parti’nin desteğine bağladı.

 

ADAY SORUNU YAŞADIK

Yerel seçimlerin insan endeksli ve adayla alakalı olduğunu da sözlerine ekleyen Yağız, “Bu noktada sıkıntı yaşadık ve oyumuz yüzde 18’de kaldı. Kandıra’da hiç olmayan MHP bu seçimde ikinci parti oldu. DP’nin desteği ile bunu başardılar” dedi.

 

SARICA, DP’YE

SICAK BAKMADI

Yağız, aday adaylığı sürecinde DP’lilerle çok yakın ilişkiler kurduğunu kaydederek, şunları anlattı: “Birliktelik noktasında çok önemli adımlar attık. Fakat ben aday olmayınca bu bütünleşme yarıda kaldı. Daha sonra İsmail Sarıca’ya da DP’lilerin öneminden bahsettim. Fakat o pek sıcak bakmadı, fevri davrandı” ifadelerini kullandı.

 

ÖRGÜTÜ ÖNEMSEMEDİ

Sarıca’nın seçim süreci boyunca parti örgütünü de önemsemediğini kaydeden Yağız, “Örgütü önemsemedi. Halbuki, örgütümüzde köylerle çok yakın ilişkiler kurmuş isimler var. Fakat Sarıca köy ve ev ziyaretlerini tek başına yapmayı yeğledi. Bu da bize puan kaybettirdi” dedi.

 

SERT ELEŞTİRİLER

Mustafa Öğren, Kenan Evin ve Sevim Deren gibi eski partililerin de CHP’ye zarar verdiğini kaydeden Yağız, “Arkalarına 3-5 kişi aldılar ve çok fevri davrandılar. Onların yaklaşımları nedeniyle iyi bir meclis listesi hazırlayamadık. Seçim sürecinde de zararları oldu. Bundan sonra lütfen yerlerinde otursunlar ve CHP’yi rahat bıraksınlar. Örgüt kendi yağıyla kavrulsun ve yeni isimler ortaya çıksın” diye konuştu.

 

ÜZÜNTÜLÜYÜM

Seçim süreci boyunca Sarıca’nın “ağabey” görevi ile aday ilan edildiğini kaydeden Yağız, şöyle devam etti: “Fakat ağabeylik yapamadı. Çünkü ağabey kardeşlerini dışlamaz. O ise birileriyle beraber olurken birilerini dışladı. Ayrıca bürokrasiden gelmiş. Bürokrasiden gelen bir kişinin siyaset yapması kolay değildir. Sarıca da beceremedi.” Yağız son olarak, meclis üyesi seçildiği için üzüntülü olduğunu kaydederek, “Benim tek amacım Kandıra’yı CHP’nin kazanmasıydı. Diğer türlü tüm ihtimaller benim için üzüntü vericidir” dedi.

13 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR