AKP İl kongresine Başbakan katılacak

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Derince ve Gebze kongrelerinin tek liste ile yapılacağını, adayların belli olduğunu ve erteleme olmayacağını söyledi. C...

BÜYÜT

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Derince ve Gebze kongrelerinin tek liste ile yapılacağını, adayların belli olduğunu ve erteleme olmayacağını söyledi. Civelek, ayrıca Başbakan Erdoğan’ın il kongresine katılacağını da müjdeledi

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Ankara’da gerçekleştirilen il başkanları toplantısının ardından bir basın toplantısı düzenleyerek, ertelenen ilçe kongreleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Civelek, basın toplantısında partililerine bir de müjde verdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın il kongresine katılım sağlayacağını belirten Civelek, 1 Nisan’da yapılacağı bildirilen kongrenin Başbakan’ın programına göre başka bir tarihe alınabileceğini söyledi.

GEBZE VE DERİNCE BELİRLENDİ
Civelek, şunları kaydetti: “Ankara’da yapılan il başkanları toplantısında Başbakanımızı yakından dinleme imkanı bulduk. Toplantı öncesinde Başbakanımız’ın verdiği yemeğe katıldık. Toplantıda teşkilat başkanı Ekrem Erdem, bölge ve il koordinatör milletvekilleri de hazır bulundu. Kongreleri yapılmayan ilçelerle ilgili olarak herkes kendi fikrini dile getirdi. Gebze ve Derince ilçe teşkilatlarının kongre tarihleri belirlendi.

KABUL ETMEMELERİ NORMAL
Genel merkezin isteği doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda liste çalışmaları yapılıyor. Eskisi yenisi önemli değildir. Listede yer alacak isimler sadece teşkilat içerisinden olacaktır. Hangi kişilerle daha iyi yapılacak ona bakıyoruz. Liste ona göre şekilleniyor. Derince’de Ahmet Ark genel merkez tarafından aday gösterilmiştir. Derince’de bulunan arkadaşlarımızın Ark’ı kabul etmemesi doğaldır.

İPTALİ SÖZ KONUSU DEĞİL
Demokrasinin uzlaşmacı kanadını kullanarak bu seçimlere tek adayla gideriz. Kongrelerin iptali söz konusu değildir. Kongrelerimiz tek liste ile yapılacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Öte yandan, il yönetim kurulunda yer alacak isimler için CV’ler alınmaya başlanmıştır. Daha erken olmasına rağmen, gelen talepler sonrasında böyle bir karar alındı.

KONGRE TARİHİ DEĞİŞEBİLİR
Parti binasına gelerek yönetim kurulunda yer almak isteyen kişiler CV’lerini bırakıyorlar. Bununla birlikte kentimizde siyasete katkı verecek isimleri de ajandamıza kaydediyoruz. Eski belediye başkanlarından yönetime katılmak istedikleri yönünde bir talep gelmemiştir. İl kongresi 1 Nisan olarak belirlendi. Ancak bu tarih değişebilir. Başbakanımız’ın programına göre kongre tarihi belirlenecektir” dedi.

03 Şubat 2012 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR