Duyar: 5 ilçemizde devlet hastanesi yok

BBP İl Başkanı Serhat Duyar, “Kartepe, Başiskele, Dilovası, Cayırova, Derince gibi beş ilçemizde ikinci basamak sağlık kuruluşu “Devlet Hastanesi” yok...

BÜYÜT

BBP İl Başkanı Serhat Duyar, “Kartepe, Başiskele, Dilovası, Cayırova, Derince gibi beş ilçemizde ikinci basamak sağlık kuruluşu “Devlet Hastanesi” yoktur”” dedi.

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Şube Başkan Yardımcısı Şengül Çakmak, İzmit Seka Devlet Hastanesi Baş Temsilcisi Fatma Zeynep Erduran ile birlikte BBP Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette il yönetim kurulu üyeleri ile İzmit İlce Başkanı da hazır bulundu. Ziyaretten iki tarafta memnun kaldı.

DUYAR’A TEBRİK
BBP Kocaeli İl Başkanı Serhat Duyar’a nezaket ziyaretinde bulunan Şube Başkanı Çeker; “BBP İl Başkanlığını üstlenen başkan Duyarı ve ekibini tebrik ediyor diliyorum. Ülkenin, kentin sorunlarını dile getirirken, sağlık çalışanlarının sorunlarını da gündeme taşıyacaklarına inanıyorum. Kent halkının ve sağlık çalışanının menfaatlerinin korunması ve gündeme taşınması için gerekeni yapacaklarına inanıyorum ”dedi.

SAĞLIK HİZMETLERİ YETERSİZ
İl Başkan Duyar da, “ 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde “ASHİ” görev yapan personelin sıkıntıları hat sefadadır. Sağlıkta çağ atladığını iddia eden iktidar Acil Sağlık İstasyonlarının temizlik işlerini dahi yaptırmaktan acizdir. Buraların temizliğini istasyonlarda görevli sağlık çalışanları yapmaktadır. İlimiz metropol bir kent olmasına rağmen nüfusa oranlı sağlık personeli bulunmadığı gibi yeterli yatak sayıda yoktur. En ufak ilçemizin nüfusu yüz binin üzerinde olduğu halde bu ilçelerimizde halkımızın sağlık hizmeti alması için devlet hastanesi dahi yoktur. Hal böyle olduğu halde bazı yetkili şahsiyetler ilimizin sağlık merkezi olduğunu iddia etmektedirler. Kartepe, Başiskele, Dilovası, Çayırova, Derince gibi beş ilçemizde ikinci basamak sağlık kuruluşu “Devlet Hastanesi” yoktur” dedi.

11 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR