İşte Kocaelispor yöneticileri (5)

Kocaelispor Federasyon Temsilcisi Osman Ayhan Turan, “İşte Kocaelispor’un Yeni Yöneticileri” dizi röportajımızın 5’incisine konuk oldu. Kentin güvenin...

BÜYÜT

Kocaelispor Federasyon Temsilcisi Osman Ayhan Turan, “İşte Kocaelispor’un Yeni Yöneticileri” dizi röportajımızın 5’incisine konuk oldu. Kentin güveninin tekrar kazanılacağını söyleyen Osman Ayhan Turan, Rafet Kırgız’ın da İstanbul ve Ankara’da tanınmış biri olduğunu ve özellikle Ankara’dan büyük destek bulabileceğini belirtti. İşte Osman Ayhan Turan ile yaptığımız röportajımız…

Kayyum Heyeti’nin başarısı hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Kayyum Heyeti gerçekten başarılı bir görev yaptılar. Misyonlarını tamamlamadan ayrı bir misyon üstlendiler. Bu zor zamanda bu görevi kabul etmeleri ve bundan başarıyla çıkmaları gerçekten çok önemlidir.

Başkan Karaosmanoğlu ve Vali Topaca hakkında neler düşünüyorsunuz?
Başkan Karaosmanoğlu üzerine düşen görevi fazlasıyla yapmıştır. Kocaelispor’dan desteğini hiçbir zaman eksik etmedi. Ancak, eski başkan Muammer Çelik döneminde yaşanan olaylar, hepimizi olduğu gibi Karaosmanoğlu’nu da üzdü. Ben dahi o zaman yaşanan olaylara nefretle baktım. Kaldı ki, Başkan Karaosmanoğlu’nun yaşanan bu olaylara kırılması hoş karşılanmalıdır. Vali Topaca ise, gerçekten zor bulunur bir insan. Kulübün en son gününde, zor bir süreçten başarıyla çıkmasını sağladı. Onun için söylenebilecek daha fazla bir şey yok açıkçası kulübü resmen kapanmaktan kurtardı.

‘KIRGIZ İLE DAHA ÖNCE ÇALIŞTIM’
Rafet Kırgız’ın başkanlığa seçilmesi konusunda neler düşünüyorsunuz?
Rafet Başkan ile geçmiş dönemde çalışmışlığım var. Geçmiş dönemlerde federasyon seçimlerinde her zaman yanında bulundum. Ancak, son seçim döneminde yanında bulunamamıştım. Yöneticilik teklifini bana getirince ben de kabul ettim. Çünkü, Rafet Başkan hakikaten on numara bir insan. Bilgi birikimi, tecrübesi bizden fazla olan biri. Rafet Başkan’ın maddi gücü yok ancak İstanbul ve Ankara’da çok tanınan biridir. Ona yardımcı olabilecek birçok insan var. Özellikle Ankara’da fazla tanınan biri, çok büyük destekler alabilir.

Mayıs ayında yapılacak kongrede göreve devam etmeyi düşünüyor musunuz?
Bunu şimdiden söylemek oldukça zor. O zamanın şartları neyi gösterirse duruma bakıp ona göre hareket edeceğim.

Borçların ödenmesi konusunda ne düşünüyorsunuz?
Bu borçları bizim ödememiz imkansız. Şu an hiçbir yöneticinin maddi gücü buna yetmez. Zaten yönetim olarak, maddi gücü yüksek insanlar değiliz. Torba Yasası, vergi borcunu kısmen indirecek. 3’üncü şahıslara olan borçlar için de artık alacaklılar bir kolaylık sağlayacak. Ya alacaklarından vazgeçecekler, ya da alacaklarının belli bir kısmına razı olacaklar. Zaten kulüp kapansaydı hiçbiri hiçbir şey alamayacaklardı. Artık bu kişiler üçe beşe bakmadan yardım edecekler.

‘HEDEF 1.LİG’
Takımda hedef Bank Asya 1.Lig olarak belirlendi, siz ne düşünüyorsunuz?

Evet hedefimiz kesinlikle Bank Asya 1. Lig Bu hedefimizi gerçekleştirirsek takım oldukça rahatlayacak. Futbolcular, personel bu zamana kadar çok sıkıntı çekti. Personelin tesislere gelen ekmeği, evlerinde götürdüğünü duyduk. Bu gerçekten çok acı bir durum. Artık bunları atlatma vakti. Bank Asya 1.Lig için 1,5 milyon lira prim belirledik. Bu para büyük miktar gerçekten. Umarım hedeflerimize ulaşabiliriz. Aslında takım olarak da oldukça iyi bir takıma sahibiz. Genç oyuncularımız iyi durumda. Onur Alkan, Onur Türk, Yunus, Uğur, Bilal diğer gençlerimiz bu takımdan gerçekten bir şeyler başarabilecek oyuncular. Zaten iki seneden beri tecrübe de kazandılar. Hiç transfer yapmadan da bu iş götürülebilir.

Kentin, Kocaelispor’a olan güveni hakkında ne düşünüyorsunuz?
Eğer eski yönetimlere bakacak olursak, insanların güvenmemesi gayet normal bir durum. Ben olsam ben de güvenmem. Ancak, güven her şeyin ilacıdır. Ama kentin güveni yavaş yavaş yerine gelecektir, zaten son zamanlarda gerek internette okuduğum yorumlarda, gerekse duyduklarımda kent bu yönetime güveniyor. Kötü düşünenler elbette olacaktır ancak izlenimlerim halkın bizlere güvendiği yönündedir. Bu durum hem bizleri motive eder, hem de Rafet Başkanımızı motive eder.

Taraftar hakkında söyleyebilecekleriniz nelerdir?
Hodri Meydan’ın bazı sıkıntıları olduğunu duyduk. Maça gidip gelmelerde sıkıntılar çektiklerini duyduk. Taraftar bu işe gönlünü koyuyor, parasını da koyduğu zaman sıkıntı oluyor. Biz de bu durumu değerlendirip bir şeyler yapmaya çalışacağız. Ancak, mantıklı olanı kulübün taraftarı deplasmanlara götürüp getirmesidir elbette. Taraftar takımların ilacıdır. Taraftar olmazsa hiçbir şey olmaz. Ama, taraftar da taraftarlığını bilecek, yönetimin işlerine karışmayacak. Aksi takdirde bu iş olmaz.

Osman Turan Kimdir?
14 Temmuz 1966 Suadiye doğumlu olan Osman Ayhan Turan, evli ve bir çocuk babası. Kocaelispor yönetiminde Federasyon Temsilcisi görevini üstlenen Turan, aynı zamanda Kartepe Belediyesi Özel Kalem Müdürü. Ayrıca, Süper Küme takımlarından Suadiye Belediyespor’un da başkanı olan Turan, futbolun içinden gelen biri. 1991 yılından bu yana Suadiye Belediyespor’da yöneticilik yapan Turan, son 4 yıldır bu kulüpte başkanlık yapıyor.

11 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR