Hergeleci’de Başpehlivan Faruk Akkoyun oldu

PROTOKOL YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri’nin bu yıl on birincisi Hergele...

BÜYÜT

PROTOKOL YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Kartepe Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri’nin bu yıl on birincisi Hergeleci Er Meydanı’nda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in ev sahipliğinde gerçekleşen güreşlerin ağalığını ise İlhami Gültepe üstlendi. Güreş severlerin yanı sıra protokolünde ilgi gösterdiği başpehlivanlık mücadelesini izleyenler arasında Ak Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, Ak Parti İl Teşkilatı Yöneticileri, KOTO Meclis Başkanı Bülent Karagöz, CHP Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, Sarımeşe eski Belediye Başkanı Ergün Berdan, Köseköy eski Belediye Başkanı Habip Sarman, Gölcük Güreş Ağası Mehmet Özbek, Gebze Güreş Ağası Mustafa Üzülmez, Kartepe Muhtarlar Dernek Başkanı Hüseyin Türker, Kartepe Belediye Başkan Yardımcıları Zafer Arat ve Murat Sabri Çakır, belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgütü ve siyasi parti temsilcileri ile güreşseverler yer aldı.

 

SPONSOR YAĞMURU

Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri’nin ağası İlhami Gültepe yanı sıra; Manzara Restaurant, Şahin Karösor, Özkoca İnşaat, Hürsoy İnşaat, Vadi Restaurant, Kent Yapı İnşaat, As Kuyumcu, Elyapı İnşaat, Duytaş İnşaat Nakliyat, Akyol Ticaret, Balaban Cam, Arslanbey Damperli Taşıyıcılar Kooperatifi, Sporyum da güreşlerin sponsorları arasında yer aldı. Davut Arslan, Sebahattin Kangal, Mehmet Yılmaz, Mehmet Atmaca, Kamil Karadeniz ve Sabri Göçer’den oluşan hakem heyeti nezaretinde çekişmeli müsabakalarda, güreşçileri ve izleyenleri cazgırlar Şükrü Kayabaş, Erkan Kocasakal ve Salih Bozan coşturdu.

 

GÜREŞÇİLER AKIN ETTİ

Hergeleci İbrahim Er Meydanını dolduran güreşseverler; 12 boyda 262 güreşçinin Minik 1-2, teşvik 1-2, tozkoparan, ayak, deste küçük boy, deste büyük boy, küçük orta küçük boy, küçük orta büyük boy, büyük orta, başaltı ve başpehlivanlık kategorilerinde güreşleri gece 20.30’a kadar keyif içinde takip ettiler. Güreş ağası İlhami Gültepe’ye spora olan katkılarından dolayı Kartepe Belediyesi’nin plaketini Başkan Üzülmez takdim etti.

 

ÜZÜLMEZ HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Türk’ün gücünü, cesaretini, çevikliğini anlatan, bu topraklarda yetişip birçok pehlivan yetiştiren Hergeleci İbrahim’in de anıldığı Kartepe Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri’ne katılan konuklara teşekkür eden Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Kartepe Belediyesi olarak spor faaliyetlerine ayrı bir önem veriyoruz. Gençlerimizin ilgi duyduğu birçok spor dalında kurslarımızın yanı sıra ata sporu güreşte yeni yetenekler, başpehlivanlar yetiştirmek üzere, kurslar açtık, spor alanlarını çoğalttık, gençlerimize yönelik yatırım planlarımızı öncelikli hale getirdik. Yakın bir zaman içinde kapalı spor merkezi, gençlik merkezi projelerini hayata geçirerek, gençlerimizi, çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutup sağlıklı bedenler, dinç, berrak bir beyin ve huzurlu kalpler yetiştireceğiz. Böylece Kartepe’de yeni nesil sporla birlikte sağlıklı büyüyecek” dedi. Ak Parti Belediyeciliğinin en güzel örneklerinden olan sosyal ve kültürel belediyecilik ile gönüllere hizmet etmeye devam ettiklerini kaydeden Kocaeli Ak Parti Milletvekili İlyas Şeker de, Kartepe’nin sanayi dışında artık sporla, kültürle ve turizm ile de anıldığını ifade ederek bu organizasyonu düzenleyen Başkan Üzülmez ve ekibine başarı dileklerini iletti. Yağlı güreşler pehlivanların mücadelesi ile sürerken konuklara etli pilav, ayran ve tatlı ikram edildi.

 

Şampiyonlar ve ödüllerini verenler:

BAŞ PEHLİVAN

1) Faruk Akkoyun

2) Ahmet Kavakçı

3) Ünal Karaman

3) İsmail Balaban

Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve Güreş Ağası İlhami Gültepe

 

BAŞ ALTI

1) Nedim Gürel

2) Abdülhamit Altın

3) Mustafa Bayram

3) Yusuf Tatlı

Güreş Ağası İlhami Gültepe

 

BÜYÜK ORTA

1) Muhammet Emin

2) Tanju Gemici

3) Mehmet Budak

4) Özer Ay

Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Arat

 

KÜÇÜK ORTA BÜYÜK BOY

1) İsmail Çırak

2) Emre Demir

3) Zafer Dama

3) Hüseyin Civelek

Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Arat

 

KÜÇÜK ORTA KÜÇÜK BOY

1) Cengizhan Şimşek

2) Armağan Furuncu

3) Tolga Turan

4) Emre Gürbüz

Meclis Üyesi Ercan Akçil

 

DESTE BÜYÜK

1) Rıdvan Kaya

2) Mustafa Arslan

3) Çağatay Sınav

4) Mert Altın

Fatih Sultan Mehmet Mahalle Muhtarı Selami Tarakçı

 

DESTE KÜÇÜK

1) Ramazan Sarı

2) Alpaslan Tekmen

3) Saffet Gültekin

4) Resul Yılmaz

Necmettin Gül

 

AYAK

1) Talat Uyar

2) Yahya Oktay Orhan

3) Osman Özkan

4) Erdal Duman

Sarımeşe Mahalle Muhtarı Ahmet Şafak

 

TOZKOPARAN

1) Emin Yaman

2) Yusuf Bulut

3) Faruk Karadeniz

4) Seçkin Duman

CHP İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar

 

TEŞVİK 2

1) Enes Özcan

2) Serdar Yıldırım

3) Turgut Aybey

3) Onur Çoban

Kartepe Muhtarlar Dernek Başkanı Hüseyin Türker

 

TEŞVİK 1

1) Ensar Bıyık

2) Ömer Ağdaş

3) Abdülsamet Erdoğdu

3) Malik Öztürk

Kartepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Sabri Çakır

 

MİNİK 2

1) Can Erdoğan

2) Senayi Bozbağ

3) Özgürcan Duman

3) Doğukan Yiğit

Mehmet Özbek ve Mustafa Üzülmez

 

MİNİK 1

1) Burak Tekmen

2) Faruk Doygun

3) Semih Karagöz

3) Tuğrul Turgut

Sarımeşe eski Belediye Başkanı Ergün Berdan

17 Ağustos 2014 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR