Romanlar, KO-MEK ile tiyatro yeteneğini keşfetti

    Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), Kocaeli’nde vatandaşlara bir yandan meslek kazandırarak istihdam sağlarke...

BÜYÜT

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursları (KO-MEK), Kocaeli’nde vatandaşlara bir yandan meslek kazandırarak istihdam sağlarken bir yandan da yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı oluyor. KO-MEK, roman vatandaşlarımızın yoğunlukta yaşadığı yerlere açtığı kurs merkezleri ile onların da bu imkânlardan yararlanmasını sağlıyor. KO-MEK Maria Anne Kurs Merkezi’nde açılan tiyatro eğitimine büyük ilgi gösteren romanlardan Sezer Üne, yapılan sınavı kazanarak Büyükşehir Konservatuarının Tiyatro bölümüne girmeye hak kazandı. Üne, “KO-MEK’le bir adım öndeyiz” dedi.

“HAYALİMDİ TİYATRO”

Sezer Üne, “KO-MEK kurslarına tiyatro adına bir şeyler öğrenme amacıyla geldim. Zaten çocukluğumdan beri de tiyatroyu seviyordum. Önceden insanlara ufak komiklikler yapmaya çalışıyordum. KO-MEK’te kursa başladıktan sonra drama, pantomim gibi daha profesyonel şeyler öğrenmeye başladım” dedi. Üne, “Öncelikle çok iyi bir tiyatro oyuncusu olmak istiyorum.  Eğer bunu başarabilirsem, sonrasında da tiyatro eğitmeni olmak istiyorum” dedi. Üne, “Müzikle de alakalıyım. Darbuka çalabiliyorum. Müzik yeteneği romanların kanında var. Ama tiyatro benim çocukluğumdan gelen bir aşk” dedi.

HOCASINDAN BÜYÜK ÖVGÜ

KO-MEK Usta Öğreticisi Nagihan Zengin, kursiyerinden övgüyle bahsederek, “Sezer, tiyatro konusunda çok yetenekli ve sevdiğim bir öğrencim. Burada yaklaşık 3-4 ay eğitim gördü. Biz burada onlara bir eğitmenden çok yaşam koçluğu yapıyoruz. Öğrencilerimizle çok güzel bir ortam bulduk. Bütün kursiyerlerimiz büyük emek veriyorlar öğrenmek için. Konservatuvar sınavına hazırladık. Sezer, başarılı oldu. Yolun daha çok başında ama 4 yıllık konservatuvar eğitimi onun için büyük bir avantaj oldu” dedi. 

28 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR