Kaplan’dan hastane talebi

        CHP Kocaeli Milletvekili Dr. Mehmet Hilal Kaplan, Gebze’ye Meslek Hastalıkları Hastanesi yapılması için, Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları...

 

 

 

 

CHP Kocaeli Milletvekili Dr. Mehmet Hilal Kaplan, Gebze’ye Meslek Hastalıkları Hastanesi yapılması için, Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun teklifi ve gerekçesini meclis başkanlığına verdi.

 

ÇALIŞMA YAPILMALI

Uzun yıllar Gebze bölgesinde doktorluk yapan Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan; SSK Meslek Hastalıkları Hastanelerinin, sadece Ankara, İstanbul ve Zonguldak illerinde bulunduğunu vurguladı. Endüstrinin yoğun olduğu illerin başında gelen Kocaeli’de, bu hastanenin açılmasının önemine değinen Kaplan, bu konuda mutlaka çalışma yapılması gerektiğini dile getirdi.

 

BÖLGE YARARLANACAK

Kaplan, teklifi ile ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’deki kimya, otomotiv, metalürji, boya sektörünün yaklaşık üçte biri Kocaeli’de bulunuyor. İş kazaları ve meslek hastalıkları en çok Kocaeli bölgesinde görülüyor. Burada yapılacak bir Meslek Hastalıkları Hastanesi sadece Kocaeli’nin değil, Tuzla, Yalova, İstanbul ve Sakarya’nın da eksikliğini, giderecektir” dedi.

 

ACİL İHTİYAÇ VAR

2012 yılında Kocaeli’de 3.052 iş kazasının meydana geldiğini de sözlerine ekleyen Kaplan, şöyle konuştu: “Bunların 20’si ölümle sonuçlandı. Bu rakamlarla Kocaeli, Türkiye’de en çok ölümlü iş kazası gerçekleşen 7. il konumundadır. İş kazası ve meslek hastalığı sonucu sürekli iş görmezlik raporu alan 117 kişi ile Kocaeli, Türkiye’de 3. sırada yer almaktadır. Bölgede sanayi yoğunluğu vardır. Dolayısıyla Meslek Hastalıkları Hastanesi’ne ihtiyaç duyulmaktadır” dedi.

11 Haziran 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR