SEKA’lılar Büyükşehir’den yer istedi

İzmit Sekalılar Derneği (İZSED) tarafından organize edilen iftar yemeği İzmit Öğretmenevi’nde verildi. İftar yemeğinde aileler buluşarak hoş bir sohbe...

İzmit Sekalılar Derneği (İZSED) tarafından organize edilen iftar yemeği İzmit Öğretmenevi’nde verildi. İftar yemeğinde aileler buluşarak hoş bir sohbet gerçekleştirdiler. İftarda konuşan İZSED Başkanı Erdoğan Külah, geleneksel hale gelen iftar yemeğinde SEKA ailesini bir kez daha buluşturmanın ve bir arada olmanın mutluluğu içinde olduğunu belirtti. Külah, Seka ismine kuşaklar boyunca sahip çıkılarak SEKA isminin kurucularına ve kurulmasında emeği geçenlere yakışır bir şekilde sonsuza kadar yaşatılması gerektiğini söyledi. Konuşmasında Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na seslenen Külah, SEKA arazisi içerisinde tescillenen 1.tip vazife evlerinden kendilerine de tahsis edilmesini istedi.

 

DERNEK YERİ İSTEDİLER

Kocaeli Sekalılar Derneği Başkanı Münir Savaşlıoğlu da yaptığı konuşmasında: “Yıllar geçtikçe azalıyor zannettiğimiz Sekalıların çoğaldığını görmek mutluluğumuza mutluluk katmaktadır. Büyükşehir Belediyesi, SEKA içerisinde bulunan Macarevi, Gazievi, Balkan Dernekleri v.s. derneklere yer verdi. Seka Çocuk Dostları Derneği-İzmit Sekalılar Derneği-Kocaeli Sekalılar Derneği’nin de Büyükşehir Belediyesince verilecek olan bir binada hizmet vermeleri gerekir” dedi. Yemekten sonra uzun süre sohbet eden Sekalılar bir dahaki etkinlikte buluşmak üzere ayrıldılar. 

11 Temmuz 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

İZMİTLİ - BU İSTEĞİ SEKALILAR DEĞİL BÜYÜKŞEHİR ONLARA TEKLİF ETMELİ İDİ.ORASI SEKALILARA ANALARININ AK SÜTÜ GİBİ HELALDİR.

Yanıtla . 0Beğen 11 Temmuz 09:41
01

katibiadil - Çok haklılar işe girişte emekli olduktan sonrada arazi üzerinde hak sahibi olacaktır diye madde var ya ona istinaden seka da çalışmış olanlara acilen yer tassisi yapılıp geçen zamanlara ait maduriyetlerine dair de tazminat verilmesi gerekir.

Yanıtla . 0Beğen 11 Temmuz 09:41
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR