Yekta Levend: Suçlamalar asılsız

Derince Levendler Petrol’ün sahibi Yekta Levend, ciddi bir iddia ile karşı karşıya kaldığını, Levend’in İsvciçre’de yaşayan kız kardeşi Bağlan Başer,...

BÜYÜT

Derince Levendler Petrol’ün sahibi Yekta Levend, ciddi bir iddia ile karşı karşıya kaldığını, Levend’in İsvciçre’de yaşayan kız kardeşi Bağlan Başer, ağabeyinin önce babasını, sonrada eşini öldürdüğünü iddia ettiğini yazmıştık. Konuyla ilgili Yelta Levent açıklama gönderdi.

Levend’in açıklaması şöyle;
Gazetenizin 11 Şubat 2013 tarihli nüshasının 1.sayfasında manşet olarak, 10.sayfasında ve aynı tarihteki internet sayfanızda yayınlanan “kardeşin kardeşe yaptığına bak” başlıklı haberde yer alan tarafıma ilişkin suçlamalar gerçek dışıdır.

1-Bağlan Başer daha önce de haksız ve asılsız iddialarla şahsıma karşı aynı suçlamada bulunmuştur. Asılsız, gerçekdışı iddialar ile Kocaeli Cumhuriyet Savcılığına başvurmuş, bunun sonucunda da Kocaeli Cumhuriyet başsavcılığı 2009/6974 Soruşturma, 2009/7833 Karar ve 2012/8245 Soruşturma, 2012/5285 Karar nolu kararları ile hakkımda kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmiştir.

2-Babam Müfid Levend, Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları servisinde kardialı arrest gelişimi sonucu doğal yollardan vefat ettiği gibi, eşim Ceyhun Levent de kronik pankreatit rahatsızlığından dolayı Acıbadem İzmit Hastanesi’nde vefa etmiştir.

3-Şahsı ve ticari itibarımın bu tür asılsız itham ve suçlamalarla zarar görmesini önlemek ve kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini sağlamak amacıyla düzeltme ve cevap hakkımı kullanırım, kamuoyunun bilgilerine sunarım.


15 Şubat 2013 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR