“Her kesimle diyalog halindeyiz”

  Yesevi Ocağı Eğitim Kültür ve Sanat Derneği Yönetim Kurulu adına basın açıklaması yaparak derneklerinin herhangi bir kesimle ilişkilendirilmesinin y...

BÜYÜT

 

Yesevi Ocağı Eğitim Kültür ve Sanat Derneği Yönetim Kurulu adına basın açıklaması yaparak derneklerinin herhangi bir kesimle ilişkilendirilmesinin yanlış olduğunu ve her kesim ile diyalog halinde olduklarını belirten Şener Keser’in basın açıklaması şöyle:

“İlimizdeki bir yerel gazetede çıkan bir yazıyla Yesevî Ocağı Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği’nde noksanlı olarak bahsedilmiş ve derneğimiz Alperen Ocakları’yla ilişkilendirilmiştir. Oysa Derneğimiz bir yıldır her kesimden üye kaydeden ve her kesimle diyalog halinde olan bir STK’dır. Dahası Nisan 2013’te Kocaeli’ne gelen Akîller Grubu’na karşı da KMKB (Kocaeli Millî Kuruluşlar Birliği) çatısı altında toplantıya katılım için isim bildiren bir kuruluştur. Derneğimiz resmi olarak kurulmuştur. İlk olağan kongresinde de klasik bir gençlik teşkilatı ya da tabela derneği olmama iddiasını temsil kurullarıyla ortaya koyacaktır. Sağ-Sol, Sünnî-Alevî ayrımına girmeden, etnik ve bölgesel hususiyetleri öne çıkarmadan Hoca Ahmet Yesevî’nin ve O’nun Anadolu’ya – Rumeli’ye gönderdiği talebelerinin kucaklayıcı misyonunu kuşanarak eğitim-kültür-sanat ve bilhassa üniversite camiasında pozitif işler gerçekleştirerek insanlara faydalı olma gayesini gütmekteyiz.   

SORUNLARA ÇÖZÜM

Millî ve yerli olmak düsturundan hareketle öğrencilerimizin sosyo-ekonomik ihtiyaçlarına kulak kabartan, Türkiye dışından gelen insanımızın sorunlarına çözüm üretmeye çalışan, geleceğin eğitimli kadrolarını oluşturma adına laf yerine iş ve emek ortaya koyan, Orta Asya’dan Kocaeli’ne genel ve yerel kültürle alakalı estetik değerler sunan, sanatla hayat damarlarını canlı ve diri tutan bir yapı hedefliyoruz. Dernek tüzüğümüz de tüm bunların açılımıdır. Bireysel olarak insanlar kendilerini alperen, ülkücü, milli görüşçü, sosyal demokrat, liberal, Atatürkçü, dini teşekkülcü veya şucu - bucu olarak tarif edebilirler. Fakat insanların ideallerin hayata yansıması yada düşlediği toplumsal yaşamın prototipi olma noktasında tüm kesimlerce beceriksizliğimiz malum. Büyük büyük laflar yerine ülke ve kent insanına faydalı olacak küçük şeyleri başarmak şiarımızdır. Tuzun kokuştuğu bir demde siyasal yaftaların tamamen dışına çıkarak katkı sunabileceğimiz hususlara katkı sunmak niyetindeyiz”.

24 Ocak 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR