Doğan: Güzeloğlu, Vali Konağı’nı boşaltmaya hazır

İzmit Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı dün Belediye Başkanı Nevzat Doğan başkanlığında meclis toplantı salonunda yapıldı. Başkan Doğan, gündem...

İzmit Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı dün Belediye Başkanı Nevzat Doğan başkanlığında meclis toplantı salonunda yapıldı. Başkan Doğan, gündem maddelerine geçmeden önce engelliler günüyle ilgili olarak, “Hepimiz potansiyel bir engelliyiz. Ne zaman engelli olacağımızı kimse bilemez. Hem şehircilik hem de uygulamalarda engellilere yönelik daha yapacak çok işimiz var. Engelli dostu belediye olarak projelerimiz engelliler düşünülerek yapılıyor. Sadece bizim yapmamızla bu sorun çözülmez. Bu konuyla ilgili bütün kurumlara önemli görevler düşüyor. Hükümetimiz döneminde engellilere yönelik önemli işler yapılmasına rağmen bunları yeterli görmüyoruz” dedi.

 

“YER BULMAKTA ZORLUK ÇEKİYORUZ”

Meclis toplantısında Topçular Mahallesi’ndeki mahalle konağı yapımıyla ilgili  imar komisyonun raporu kabul edildi. Başkan Doğan, üyelere teşekkür ederek, “Geçmişte gerekli  düzenlemeler yapılmadığı için bugün uygun yer bulmakta zorluk çekiyoruz. Birtakım zorluklarla uğraşarak hizmet etmeye çalışıyoruz. Büyük uğraşlar sonunda Topçular’a da güzel bir mahalle konağı kazandıracağız” şeklinde konuştu.

Gündem maddeleri arasında yer alan Yenişehir Mahallesi’ndeki imar planı revizyonu ile ilgili İmar Komisyonunun oy birliği ile aldığı karar meclis üyelerince kabul edildi.

 

“TARİHİ DEĞERLERE SAHİP ÇIKIYORUZ”

Mecliste, Kozluk Mahallesi Kapanca Sokak’ta mülkiyeti belediyeye ait tescili yapı yerinin Kocaeli Sanayi Odası ile ortaklaşa olarak yeniden yapılması yönündeki madde de kabul edildi. Başkan Doğan, bölgede 15’e yakın konağı aldıklarını belirterek tarihi değerlere sahip çıktıklarını söyledi. Doğan, “Kocaeli Sanayi Odamıza duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederim. Diğer kurumlardan da aynı duyarlılığı bekliyoruz. Hiçbir dönemde olmadığı kadar tarihi değerlere sahip çıkıyoruz. Bu dönemde Akçakoca ve Kapanca Sokak turizme açılacak” dedi.

 

“RESSAMLAR TEPESİNDEN GÜZEL OLACAK”

Kentin iki yerinde turizm bürosunun faaliyete geçirileceğini de ekleyen Doğan, “İlk günden beri Vali Konağı’nın yapılmasına karşı çıkmıştım. Kültür Tepesi, Tarih Koridoru Projesinin  merkezi haline gelecek. Yeni Valimiz, Vali Konağını hemen boşaltmaya hazır. Kendisine duyarlılığından dolayı teşekkür ederim. Vali Konağının yıkılması, Sağlık Müdürlüğü’nün taşınmasıyla bölge çok daha farklı hale gelecek. Kültür Tepesi ressamlar tepesinden daha güzel olacak. Sarayın bahçesini halkımızın hizmetine açacağız” dedi.

 

BAÇ’TAKİ TARİHİ YAPI BELEDİYENİN

Meclis toplantısında Baç mevkiindeki tarihi yapıyla belediyenin Çarşı İşhanı’ndaki yerlerinin trampa edilmesiyle ilgili Plan Bütçe komisyonun raporu da kabul edildi. İzmit Belediye Başkanı, Baç mevkiindeki tarihi yapıyı da halkın  hizmetine sunacaklarını söyledi. Toplantıda Ocak ayı meclis toplantısının 6 Ocak Salı günü saat 15.00 de yapılması kabul edildi.

02 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR