Yaylak: ÇALIŞINCA OLUYOR’ değil de‘ÇALINCA OLUYOR’

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, önceki akşam yaptığı açıklamada ‘ÇALIŞINCA OLUYOR’ değil de‘ÇALINCA OLUYOR’ diyerek Karaosmanoğlu’na verdi veriştird...

BÜYÜT

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, önceki akşam yaptığı açıklamada ‘ÇALIŞINCA OLUYOR’ değil de‘ÇALINCA OLUYOR’ diyerek Karaosmanoğlu’na verdi veriştirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP), haftalık olağan il yönetim kurulu toplantısı önceki akşam il binasında gerçekleşti. Toplantı öncesinde açıklama yapan MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ve büyükşehir başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na verdi veriştirdi. Açıklamalarına AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’e ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na sorular yönelterek başlayan Yaylak, 29 Mart 2009 tarihinde yapılan Yerel Yönetimler Seçimleri’nde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı İbrahim Karaosmanoğlu’nun seçim vaatlerini hatırlattı. Yaylak, “Kocaeli halkına ‘ÇALIŞINCA OLUYOR’ sloganı ile yola çıkarak geçmişe dönük yapmış olduğu hizmetleri ve gelecekte yapacağı projeleri kitapçık haline getirdi” dedi.

‘METRO PROJENİZ’ NE OLDU?
Yaylak, cevap beklediği soruları şu şekilde yöneltti: “Kocaeli halkının 9 yıllık Adalet ve Kalkınma Partisi Hükümetine göstermiş olduğu teveccühe dayanarak ve bu teveccühü arkasına alarak Kocaeli halkına söz vermiş olduğunuz ulaşımda rahat nefes alınacağı iddia edilerek dile getirdiğiniz Gebze’den başlayıp Karamürsel’de son bulan ‘METRO PROJENİZ’ ne oldu?

‘TELEFERİK PROJENİZ’ NE OLDU?
Yine Kocaeli halkına büyük umutlarla vaat ettiğiniz ve kamuoyunda geçiş güzergahını dahi bildirdiğiniz ve ihaleye hazır olan 2010 yılının sonunda Kocaeli halkının hizmetine sunacağınız ‘TELEFERİK PROJENİZ’ ne oldu?

PEKİ BU PROJE NE OLDU?
Yine Derince Çene suyu mevkisinde bulunan İsmet Paşa Stadyumu yıkılıp Kocaeli halkına layık olan ve Uluslar arası Olimpiyatların düzenlene bileceği ‘Çok Amaçlı Spor Kompleksi ve Otel, Avm Merkezi’ olarak yapacağı ve yine bu projeyi Başiskele mevkiinde bulunan Hazine Arazisi üzerinde yapılacağını vaat ve taahhüt etmesine rağmen peki bu proje ne oldu?”

“CİVELEK, BÜYÜK BİR GAF İÇİNDE”
Yaylak, 41 Kart Projesi ile alakalı konuda AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’in yapmış olduğu açıklamayı gündeme getirerek, “Civelek, 41 Kart Projesi Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Merkezi tarafından 1999 yılında hazırlanan 2023’e doğru kapsamından alınmadığını beyan ederek büyük bir gaf içine girdi. 2010 Nisan ayı içerisinde Sosyal Hizmetler Kurumu Merkezi’ne talep geldikten sonra AKP Teşkilatları 41 Kart Projesi’ni gündeme getirdiğini ifade etti. Ancak bu projenin 1999 yılında hazırlanan 2023’e doğru Yükselen Ülke Türkiye Projesi kapsamında Milliyetçi Hareket Partisi’nin programına dahil olduğunu bilmiyor” dedi.

09 Ağustos 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR