“Derneklerimiz zenginliğimizdir”

        İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın makamı hiç boş kalmıyor. İlçedeki sivil toplum kuruluşlarının hayırlı olsun temennilerini iletmek üzere...

BÜYÜT

 

 

 

 

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın makamı hiç boş kalmıyor. İlçedeki sivil toplum kuruluşlarının hayırlı olsun temennilerini iletmek üzere yaptıkları ziyaret güzel görüntülere sahne oluyor. Doğan’ın önceki gün de önemli konukları verdi. İlk ziyareti Hüseyin Aksu’nun dönem başkanlığını yaptığı Kocaeli Rumeli Balkan ve Trakya Dernekleri Platformu yaptı. Ziyaret samimi bir ortamda gerçekleşti.

 

İŞBİRLİĞİ SÜRECEK

Ziyarette konuşan İzmit Belediye Başkanı Doğan, STK’lara önem verdiklerini belirterek, “Rumeli, Balkan bölgesi, Trakya hepsi bizim için ayrı bir öneme sahip. Bu seneki Pişmaniye festivalini Makedonya’dan başlatıyoruz” dedi. Platformun dönem başkanlığını yapan Hüseyin Aksu da, Başkan Doğan’ın kendilerine bakış açısını her zaman takdirle karşıladıklarını ifade ederek, işbirliklerinin süreceğini söyledi.

 

ÇOK KARADENİZLİ VAR

Başkan Doğan, daha sonra ise Baki Bulut’un başkanlığını yaptığı Kuruçeşme Trabzonlular Derneği’ni konuk etti. Dernek yöneticileri Alibey Akyıldız, Salim Pak, Ayhan Bıyık ve Nurettin Malay’ın da yer aldığı ziyarette Başkan Doğan, İzmit’te çok sayıda Karadeniz kökenli insanların bulunduğunu ifade ederek, “Bu tür dernekler yöresel kültürlerin yaşatılmasında önemli rol oynuyor. Derneklerimiz ülkemiz ve kentimiz için zenginliktir” dedi.

28 Mayıs 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR