“Dilovası’nın sıkıntılarını anlatmaya devam edeceğim”

CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Dilovası’nın sıkıntılarını bildiğini, bu sıkıntıları ve sorunları anlatmaya devam edeceğini söylediDilov...

BÜYÜT


CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Dilovası’nın sıkıntılarını bildiğini, bu sıkıntıları ve sorunları anlatmaya devam edeceğini söyledi


Dilovası CHP 2014 yerel seçimlerine hazırlanmaya devam ediyor. Önceki gün ilçe irtibat bürosunda rutin toplantıları yapan Dilovası CHP İlçe yönetiminin önemli bir konuğu vardı. Partililere açılım sürecinden birçok konuya CHP’nin politikalarını anlatmak üzere Kocaeli Milletvekili M. Hilal Kaplan da toplantıya katıldı.
“GELİŞMELERİN TAKİPÇİSİYİM”
Önceki akşam yapılan düzenlenen toplantıya Dilovası CHP İlçe Başkanı İsmail Kaya, Dilovası CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Can, Dilovası Belediyesi Meclis üyelerinden Muhittin Avat, CHP Dilovası ilçe yöneticileri ve Mahalle Başkanları katıldı. Toplantıya Dilovası Kurucu belediye Başkanı ve CHP Dilovası Belediye Başkanı Ercan Dalkılıç ve CHP Kocaeli Milletvekili M. Hilal Kaplan da katıldı. Başkan adayı Ercan Dalkılıç’ın konuşmasından sonra söz alan Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Dilovası’ndaki siyasi gelişmeleri çok iyi takip eteğini ve burada durumun kendileri için çok iyi olduğunu söyledi.
“GİZLİ KAPAKLI İŞLER YAPILIYOR”
Kalabalık yönetici grubuna konuşan Milletvekili Kaplan, “Dilovası’nın birçoğu Doğu ve Güneydoğu vatandaşlarımızdan oluşuyor, ister istemez açılım konusu sizleri de ilgilendiriyor. CHP’nin açılım sürecini istemediğini söyleyenler bizi karalamak adına yapıyor. CHP çözüm sürecine karşı değil, iktidar tarafında yürütülen gizli kapaklı işlere karşı. Biz Türkiye’de barışın olabilmesi için her türlü desteği veriyoruz. Bakın kısa bir süre önce benim de içinde bulunduğum parti heyeti Doğu ve Güneydoğu’da birçok şehre gidip burada vatandaşlarımızı dinledik. Bizi çok güzel ağırladılar dertlerini anlattılar, bizde onlara çözüm önerilerimizi sunduk çok verimli bir ziyaret oldu. Uludere olayını insanlarımız unutmamış orada 34 vatandaşımızın katledenlerin halen daha sorumluları bulunamadı. Şırnak Uludere ziyaretinde insanlarımızın sıkıntılarını dinledik. Oradaki vatandaşlarımızın tek geçim kaynağı kaçakçılık adeta kendi kaderlerine terk edilmişler. İktidar çözüm sürecini ve barışı çok istiyorsa buralara somut yatırımlar yapmalı” dedi.
“ÇEVRE GASP EDİLİYOR”
Mecliste sürekli Dilovası’nı konuştuğu için adı Dilovası Milletvekili olduğunu söyleyen CHP Milletvekili Kaplan, “Dilovası’nda sanayinin yaşam hakkımıza karıştığı her an bizleri karsılarında bulur” dedi. Toplumun kalkınması ve Türkiye’nin büyümesi için sanayinin olması gerektiğini söyleyen Kaplan ama sanayi ve sanayicilerin para kazanmak adına Dilovası’ndaki insanlarımızın yaşam alanlarını gasp ve ihlal etme gibi bir haklarının olmadığını, buradaki çevre sorunlarını yakından takip ettiğini söyledi.
DİLOVASI’NI CHP ALACAK
Dilovası’ndaki siyasi durumunda konuşan Kaplan, Dilovası’nda çok önceden adaylıklarını açıkladıkları için ve Ercan Dalkılıç gibi bir kişiyi aday olarak gösterdikleri için çok şanslı olduklarını söyledi. Kendisinin de seçim çalışmalarında çok aktif olacağını ve seçim zamanı Dilovası’nda ev ev dolaşıp oy isteyeceğini söyledi. Son olarak Milletvekili teşekkür eden Dalkılıç ise her türlü mücadeleye açık olduklarını bu seçimin kazanılması için Dilovası’nda çok çalışacaklarını belirtti.

28 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR