Pekcan: Ülkemizi refaha erdirecek projelerimiz var

HAS Parti İl Teşkilatı, milletvekili adaylarını önceki akşam Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla tanıttı. Partililerin davul zurna eşli...

BÜYÜT

HAS Parti İl Teşkilatı, milletvekili adaylarını önceki akşam Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla tanıttı. Partililerin davul zurna eşliğinde halay çektiği programda konuşan İl Başkanı Erol Pekcan, “Ülkemizi refaha erdirecek projeler ile geliyoruz” dedi.

HAS Parti’nin milletvekili adayları, Yürüyüş Yolu’nda gerçekleşen karanfil dağıtımının ardından önceki akşam Yunus Emre Kültür Merkezinde düzenlenen programla kamuoyuna tanıtıldı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği programda, milletvekili adayları kendilerini tanıtarak projeleri hakkında bilgi verdi. Açılış konuşması yapan HAS Parti İl Başkanı Erol Pekcan, “İlk Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin toplandığı yıllarda ülkemiz yokluk ve yoksulluk içindeydi. Milletvekillerinin oturduğu sıralar bir okuldan getirilmişti. Meclis gaz lambası ile aydınlanıyor, soba ile ısınıyordu. Top seslerinin Ankara’da duyul¬duğu zamanlarda bile meclis düzenli olarak toplanırdı. Bugün kırmızı koltuklarda oturan meclis üyeleri, ülke sorunlarını, halkın sıkıntılarını çözecek kararlar alamıyorlar.

HAS PARTİ’YE İHTİYAÇ VAR
Halen yüzde 10 barajı dedikleri halkın önündeki set kaldırılmıyor. AKP iktidarı seçildikten sonra ulus egemenliğini unutmuş, yeni bir siyaset egemenliği doğurmuştur. Bunların önüne geçmek için Numan Kurtulmuş’a ve HAS Parti’ye gereksinim var. Dünya üzerindeki 17. büyük ekonomiye sahip ola ülkemizin yüzde 24’ü açlık, yüzde 85’i yoksullukla mücadele ediyor. Bu ülke her yıl ortama 36,8 milyar dolar faiz ödemektedir. İşte AKP iktidarının öve öve bitiremediği ekonomik gerçeklerden sadece bir kaçı. HAS Parti bunlara çözüm bulacak. Ülkemizi refaha erdirecek projeler ile iktidara geliyoruz. Öncelikle katılımcı bir yerel kalkınma modelini ortaya koyacağız. Tarımsal destekler iki katına çıkarılarak üretim teşvik edilecek. Esnafın üzerindeki ağır ve haksız vergi yükü kaldırılacak” dedi. Ardından söz alan HAS Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Emre Bağce, “Biz insanı merkeze alıyoruz, diğer insanların derdini dinleyen siyasi bir vizyon izleyip önce insan diyoruz” diye konuştu.

23 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR