Ustaoğlu: Bakan telefon etmeseydi kongreyi yaptırmazdım!

GÜNE DAMGA VURDU AKP’de Başiskele ilçe kongresi dün yapıldı. Şahin Talus’un tek aday olduğu kongre heyecansız bir ortamda yapıldı. Aday belirleme sü...

GÜNE DAMGA VURDU

AKP’de Başiskele ilçe kongresi dün yapıldı. Şahin Talus’un tek aday olduğu kongre heyecansız bir ortamda yapıldı. Aday belirleme sürecinin büyük sıkıntılara sebep olduğu ilçedeki kongreye beklenen ilginin gösterilmemesi dikkat çekti. Kongreye damga vuran ise, eski ilçe başkanı Mehmet Ustaoğlu’nun yaptığı ve sert mesajlar içeren konuşması oldu.

 

“BAKAN ARAMASAYDI”

Açıklamasında sert ifadelere yer veren ve parti yöneticilerini eleştiren eski başkan Ustaoğlu, “Yeni listedeki 15 kişiyi tanımıyorum. Kaçmanın zamanı değil. Şayet Bakan Fikri Işık ve milletvekili Zeki Aygün aramasaydı, Başiskele’de kongre yapılmaz, başkan atama ile belirlenirdi. Yerel seçim kazanmayan ilçe başkanıyım demesin” dedi.

 

AKP Başiskele İlçe Teşkilatı’nın 3’üncü olağan kongresi Büyükşehir Belediyesi Bahçecik Kültür Merkezi’nde yapıldı. 431 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede mevcut Başkan Mehmet Ustaoğlu partisinin genel merkezi tarafından yeniden aday gösterilmezken, yerine İl Başkan Yardımcısı Dr. Şahin Talus aday gösterildi.

 

GENİŞ KATILIM

Kongrede Adem Koç divan başkanlığını üstlenirken katip üyeliklere de Gürşen Yayla, Nilüfer Saburlu, Melih Özkaraaslan, Hacer Çakır seçildi. Kongreye Bilim Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, Koordinatör Milletvekili Temel Coşkun, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu ve partililer katıldı.

 

“ADAMCILIK DOĞRU DEĞİL”

Kongrenin açılış konuşmasını yapan Mehmet Ustaoğlu, “2015 genel seçimleri gelmiştir. Hedeflerimiz belli. Yeni yönetimde 15 kişiyi tanımıyorum. Bu süreçte bize yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. Diyaloglara girmemiz sayesinde sorunlar çözüldü. Konuşulmasaydı atama yapılabilirdi. Fikri Işık ve Zeki Aygün’ün aramasıyla durum düzelmiştir. Arama olmasaydı Başiskele atama ile geçerdi. Adamcılık doğru değildir. İl başkanı referansıyla gelen isimler var. Bu isimlerin başarılı olmasını diliyorum” dedi.   

 

“KARMA LİSTE YAPTIK”

Ardından söz alan Mahmut Civelek, “Liste yapmak zor iştir. Listeye yazılmayanları ben yazmadım. Liste karmadan oluşacak. İlçe listesini yazarken kriterlere göre belirledik. Burada yazılan isimler isabetli olmayabilir. Hak etmedikleri için dışarıda kalan yoktur. Büyük bir partiyiz. Genel merkezin gölgesinde siyaset yapıyoruz. Başiskele’yi başarından başarıya ulaşmak derindeyiz. İl başkanı olmanın bedeli eleştiri oklarına hedef olmaktadır” açıklamasında bulundu. 

 

“İŞİ YAPACAKSINIZ”

Nihat Ergün “Partiler belli bir zaman sonra siyasi şirket veya cemaate dönüşmektedir. Parti yöneticileri geldiklerinde gitmiyorlar. Yaptığımız analizler sonrasında bunu gördük. Bizler yöneticiliğin sınırlı ve yaptıklarından hesap verilir olması gerektiğine karar verdik. 3 dönem sınırlaması getirildi. Bir çok arkadaşımız AKP siyaseti içerisinde olmaya devam edeceklerdir. İşi yapacaksınız iş kendisinin reklamını yapar. Buraya asılan pankartlarda yazılan yazılar Arapçadır, Osmanlı Türkçesi değildir” dedi

 

“LİSTE YAPMAK SANCILI OLDU”

Son olarak söz alan Şahin Talus, “Milletvekili aday adaylığını düşünüyordum. İlçe başkanlığı söz konusu olunca yaşadığım yere hizmet etme kararı aldım. Burada liste yaparken çok sancılı oldu. Liste yapan Şahin başkan olunca işler değişti. Liste dışında kalanlarla çalışmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini bitirdi. Serkan BORLAK

 

ŞAHİN TALUS’UN LİSTESİ

Faruk Keleş

Hasan Ayaz

Seyfullah Örs

Recep Çalık

Muharrem Can

Vedat Tuncay

Erdal Eroğlu

Murat Civelek

Şakir Özkaraaslan

Zekeriya Şahintürk

Muzaffer Can

Ersin Küçükateş

Yakup Zembil

Mustafa Koral

Emre Arık

Murat Eşdoğan

Sinan Erol

Nedim Küçükyıldız

İbrahim Karaaslan

Faruk Koral

Binnur Torun

Hatice Turan

Çiğdem Furuncu

Leyla Göksal    

 

İL DELEGELERİ

Şahin Talus

Mehmet Ustaoğlu

Hüseyin Ayaz

Hacer Çakır

Melih Özkaraaslan

Hasan Bostan

Fahri Uslu

Şevki Serim

Harun Şahban

Hüseyin Küçük

Bülent Karadağ

Bülent Çıtlak

Zeynep Kökyar

Sevcan Kutlu

Veysel Özkaraaslan

Şükrü Türkyılmaz

İlhan Altıntaş

Saffet Özkaraaslan

Abdullah Erol

Halil İbrahim Kahraman

Mehmet Çoban

Ömer Polat

Uğur İnan

Fuat Ayaz

İbrahim Civelek

Ercan Azak

Veysel Özkarhan

Aylin Çalışkan

Mehmet Coşan

Celal Özkaraaslan

Ahmet Erdoğan

Aydın Üresin

Eyüp Çelik

Cemal Öztürk    

20 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR