“Atatürk ve T.C’yi silmek Cumhuriyet’e küfürdür”

ADD Başkanı Küpçü, AKP yönetiminin Cumhuriyet’e ve Atatürk’e kin kustuğunu söyleyerek, bu sebeple “AKP iktidarı Cumhuriyet’e ve Atatürk’e küfür etmekt...

BÜYÜT
ADD Başkanı Küpçü, AKP yönetiminin Cumhuriyet’e ve Atatürk’e kin kustuğunu söyleyerek, bu sebeple “AKP iktidarı Cumhuriyet’e ve Atatürk’e küfür etmektedir” dedi.


AKP’nin temel hak ve özgürlüklere çok yönlü bir saldırı halinde olduğunu ifade eden Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kocaeli Şube Başkanı Mustafa Küpçü, “AKP, gösteri ve yürüyüşleri iktidara darbe girişimi olarak nitelemekte, ülkemize Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde ‘en çok ceza alan ülke’ olma utancını yaşatmaktadır” şeklinde konuştu. AKP’nin anayasal hak olan sendikalı olma hakkına karşı hukuk dışı baskılar uyguladığını ve kıdem tazminatını kaldırmaya çalıştığını söyleyen Küpçü, Başbakan’ın ‘Hem Müslüman hem laik olunmaz. Ya Müslüman olacaksın ya da laik’ sözlerini hatırlatarak devlet kimliğinin yok edilmeye çalışıldığını vurguladı.

“AKP İKTİDARINI PROTESTO EDİYORUZ”
Devlet, Cumhuriyet ve Liyakat nişanlarında ki T.C. ve Atatürk siluetinin kaldırılmasından söz eden Küpçü, AKP’nin Cumhuriyet’e adeta kin kustuğunu söyledi. Küpçü, “Bu ülkenin yurttaşlık bilinci içindeki insanlarının bu karanlık gidişe izin vermeyeceği inancıyla, AKP iktidarının Anayasa ve yasalara aykırı tutum ve uygulamalarını protesto ediyoruz” dedi.

08 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR