Şenol: Çılgın projeleri bırakın, hakkımızı ödeyin

Emekli Sen Başkanı Osman Nuri Şenol, dün yapılan Sabrı Yalım Parkı’nda yaptığı basın açıklamasında, “Halkımızın çıkarına olmadığını bildiğimiz çılgın...

BÜYÜT

Emekli Sen Başkanı Osman Nuri Şenol, dün yapılan Sabrı Yalım Parkı’nda yaptığı basın açıklamasında, “Halkımızın çıkarına olmadığını bildiğimiz çılgın projelerle yeni dolar milyarderleri yaratmak yerine halkımızın, emeklilerin, dul ve yetimlerin haklarını ödeyin” dedi.

Emekli Sen Başkanı Osman Nuri Şenol’un organize ettiği yürüyüş dün saat Merkez Bankası önünde başladı, Sabri Yalım Parkı’nda sona erdi. Sendika başkanı Şenol, yaptığı konuşmada iktidarı eleştirdi. Şenol, “ Sekiz yıllık AKP iktidarı kendinden önceki siyasi iktidarlar gibi halkımızın ve emeklilerin haklarını gasp etmeye devam ediyor. Mahkeme kararına rağmen TÜFE alacaklarımız, 2003 ve 2006 yıllarından kalan enflasyon farklarımız ödenmedi. KEY paralarını yüz binlerce emeklimiz alamadı. Bir türlü çıkarılmayan intibak yasamızın yanında zam ve zulüm devam ediyor, hak hukuk çiğneniyor. Kimseye yedirtmeyiz dedikleri yetim hakkını tekellere, yandaşlara peşkeş çekiliyor, aktarılıyor. Bir milyonu aşan eski devlet memurlarına ikramiyeleri verilmiyor” dedi.

ALACAKLARIMIZI ÖDEYİN
Başbakan Erdoğan’a seslenen Şenol, “Emeklileri haklarını almak için tek tek mahkeme kapılarında süründürmekten vazgeçip haklarımız olan ikramiyelerimizi ve alacaklarımızı ödeyin. Halkımızın çıkarına olmadığını bildiğimiz çılgın projelerle yeni dolar milyarderleri yaratmak yerine halkımızın, emeklilerin, dul ve yetimlerin haklarını ödeyin. Biz emekliler sendikası olarak diğer haklarımızda olduğu gibi bu ikramiye hakkımızı alana kadar işin takipçisi olacağımızı ve örgütsel gücümüzü sonuna kadar kullanacağımızı basın yoluyla kamuoyuyla paylaşıyoruz” dedi.

08 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR