Artık belgeli arıcı oldular

İzmit Belediyesi ve İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen arıcılık kursunu bitirenlere düzenlenen törenle belgeleri verildi.İzm...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi ve İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen arıcılık kursunu bitirenlere düzenlenen törenle belgeleri verildi.

İzmit Belediyesi’nin Gündoğdu Mahallesi’ndeki Emekli Evinde kayıtlı bulunan emeklilerin talebi üzerine başlatılan geçtiğimiz günlerde arıcılık kursu düzenlenmişti. Faruk Yüksel tarafından verilen kursa 22 kişi katılmıştı. Arıcılık kursu tamamlandı ve kursu başarıyla bitirenler belge almaya hak kazandılar. Gündoğdu Emekli Evinde gerçekleştirilen sertifika etkinliğine İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdürü Salih Aydın, İzmit Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcıları Mehmet Özcan ve Abdülaziz Eskin, Gündoğdu Mahalle Muhtarı Çetin Ersoy ile emekliler katıldı.

DAHA AZ MALİYET

Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut, emeklilerin böyle bir kursu bitirmelerinin çok anlamlı olduğunu söyledi. Emeklilerden bazıları kurs öncesinde de arıcılık yaptıklarını ama babadan oğula öğütlerle bu işi gerçekleştirdiklerini, ancak şimdi bu işin eğitimini alarak daha teknolojik ve bilinçli bir şekilde işlerini yaptıklarını, daha az maliyetle daha verimli ürün elde edeceklerini belirterek İzmit Belediyesi’ne teşekkür ettiler. Tören sonunda katılımcılara bal ikram edildi.

16 Mart 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR