Ağdağ: MHP ile Hz.Ömer adaleti gelecek

MHP Milletvekili aday adayı Rıza Ağdağ, “Türkiye öyle bir güce sahip bir ülke ki, çok zengin bir ülke. Bütün Ortadoğu’ya yetecek gücü var. Bunu da 99...

BÜYÜT

MHP Milletvekili aday adayı Rıza Ağdağ, “Türkiye öyle bir güce sahip bir ülke ki, çok zengin bir ülke. Bütün Ortadoğu’ya yetecek gücü var. Bunu da 99 yılında ispatlamış bir hükümet var. KPSS’yi çıkarmazdı, herkesi sokağa dökerdi. Garibanın çocuğunu kim işe alacak? Torpil söylemlerini ortadan kaldırdık. Hz.Ömer adaleti bu işte” açıklamasında bulundu.

MHP İl yönetiminden istifa ederek MHP Milletvekili aday adayı olan Rıza Ağdağ, ilçe ilçe dolayarak seçim çalışmasını sürdürüyor. Ağdaş’a neden milletvekili aday adayı olduğunu, MHP’nin genel seçimlerdeki hedefini sorduk

Siyasete ne zaman başladınız?
MÇP ile başladım. 22 yıldır siyasetteyim. Üyelik ve ocak başkanlığı yaptım. O zaman esnaftım. Seçimlerde partide görev almak istemezdim. Mevki önemli değildir. Ülkü ocakları kurucu başkanlıkları olduktan sonra bölge başkanlıkları kuruldu, o zaman bölge başkanlığında da bulundum. Partide geçen dönem il yönetimine girdim. Daha sonra seçilen yönetime girdim. Biz ülkücüyüz listede oluruz olmayabiliriz. Listenin her hangi bir yerinde olabiliriz. Yeter ki MHP iktidar olsun. Ben her dönemde il başkan yardımcısı olabilirdim, hiç bir zaman öyle bir talebim olmadı. Bizde adayız dedik. Tabandan bu yönde destek gelmesi sonrasında yola çıktık. Büyükşehir Belediyesi AKP’nin koordinasyon merkezi gibi çalışıyor. Biz ne diyoruz. İktidar olalım. Vekil olmuşum şu olmuşum hiç sorun olmaz. Ben iş adamıyım, Türkiye geneline satış yapıyorum. Çok iyi bir konumum var. Siyaset konum iktidarı değildir. Siyaset hizmet içindir. Ben nefer olarak başlamışım şimdi vekilliğe talip olmuşum.

MHP’nin ilimizden hedefi nedir?
MHP olarak iktidara talip bir partiyiz. 2011 genel seçimlerinde 6 tane milletvekili çıkması için çalışma yapıyoruz. İktidar olmanın tek yolu mevcut milletvekilinin bir fazlasını kazanmaktır.

Milletvekilliğine aday adayı olmaya ne zaman karar verdiniz?
4.5 sene önce aday olma kararı verdim. Geçen senelerde aday olacağın yönünde kamuoyunda haberler çıktı. Aday adayı olmadan önce ailemle görüştüm Teşkilatçılıkta bir günde tepeden inme adaylık olmaz. 22 yıldır beraberlik içindeydim mesai daha fazla arttı. Kocaeli kamuoyu köyde ki vatandaşın herkesin sana destek vermesi lazım. Tek başına insan bir şey değildir siyasette. Ailenle çevrenle beraber hareket ediyorsan sen bir şeysin. Taş yerinde ağırdır. Bulunduğun yerde bir şeydir. Gittiğin bir yerde dönersin saman alevi gibi olursun. Ekibinle arkadaşlarınla sosyal çevrenle varsın.

Siyaset mi, ticaret mi hangisi zor ?
Ticarette zorluklar çekerek bu duruma geldim. Perakende pazarcılıktan başladım. Şirket yönetmek ile devlet yönetmek bir birine çok benzer. Yüzün üzerinde çalışan adamım var. Maaş zammı yaparken neye göre yapmak zorundasın çok benzerdir. Tek fark şirket olmazsa olabilir. Çalışırsınız bir yerde kazanırsın. Devlet olmazsa ülke olmaz. Şirketi satabilirsin. Devleti canın çıkmadan kimse alamaz. Son kan son kişi ölmeden elinden alamaz. Biri emtiadır. Biri manevi güçtür.

Devlet Bahçeli tarafından açıklanan projeleri nasıl?
Genel başkanımız tarafından kamuoyuna açıklanan seçim beyannamesi çok güzel. Sürükleyici bir şekilde anlattı. Ben tamamında zıplayacaktım. Ayakta alkışlamışım dayanamamışım. Toplumun her kesiminin her alanını kucaklamış. Neyle ilgili sorun sorarsa sor çözüm bulmuş. Hangi iş dalı ile hangi sektörle hangi işçiyle sorun varsa sorun bulmuş. Benim düşündüklerim beklediklerim beyannamede yer aldı. Ülke beklediğini bundan bulmuştur. Herkes beninde düşünmüş diyeceği bir seçim beyannamesidir.

2011 genel seçimleri çok önemli deniliyor neden?
Ben sadece şunu söyleyeyim 2011 seçimlerinde bunu görmek için ulema bilgin olmayan gerek yok. Anayasayı değiştireceğiz diyorlar. İstediği anayasayı yaptı. Ne kaldı da Anayasayı değiştireceğim diyor. Bir şey kaldı kafasında yarı başkanlık eyalet sistemi o coğrafyada özerk Kürt devleti ne kaldı iki dilli eğitim. Ne kaldı Türk kelimesinden rahatsızlar. Bizim oylarımız yükseldikçe sevdamız Türkiye diyor. Bilbordları yapıştırmaya başlıyor. Asıl niyeti ortaya çıkınca izle. Anayasada değiştireceği bir şey kalmadı. Kafasının arkasındaki gerçeği ortaya koyacak. AKP’nin tek başına iktidara gelmesinde CHP de AKP’nin bastonudur. Nerde sıkışsa yer alır ona bir destek olur. Herkes bunu okusun dinlesin. Liderlik ileri görmektir. Başbuğumuz Kürt sorununun bu hale geleceğini önceden söylemişti zaten. MHP 2011 seçimlerinde kesinlikle MHP iktidar olacak.

Neden MHP?
Bir çok yönü var. Her vatandaşın ekonomik durumu belli bir kere hepsine çözüm üretebilecek projelerimiz var. 2002’de asgari ücreti 222 TL bıraktığımızda 100 lira ev kirası veriliyordu. Asgari ücret 600 TL. İzmit’te asgari ücretle ev tutulur mu? O günkü alım gücü nedir bugünkü alım gücü nedir. Bakıma muhtaç, yaşlıdan, öğrencisinden, güvenlik güçlerinden, öğretmenlerimize, tarım köylümüzden, besicili yapana kadar herkese yönelik projelerimiz var. Bir dönem istemiyoruz. 3 döneme talibiz. TC’nde her şeyi başarabilecek arkadaşımız var. Türkiye öyle bir güce sahip bir ülke ki, çok zengin bir ülke. Bütün ortadoğuya yetecek gücü var. Bunu da 99 yılında ispatlamış bir hükümet var. KPSS’yi çıkarmazdı herkesi sokağa dökerdi. Garibanın çocuğunu kim işe alacak. Torpil söylemlerini ortadan kaldırdık. Hz.Ömer Adaleti bu işte.

RIZA AĞDAĞ KİMDİR?
1971 Artvin Yusufeli’nde doğan Rıza Ağdağ, 1999’da Bahar Yayınevi’ni kurdu. Aynı sene Kocaeli Ticaret Odası’nda Meclis üyeliğine seçildi ve bu görevine üç yıl devam etti. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde eğitimine devam eden Ağdağ, evli ve iki çocuk babasıdır. Milliyetçi Çalışma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi’nde çeşitli görevlerde bulundu. 29 Aralık 2010 tarihinde milletvekili aday adaylığı için il yönetimindeki görevinden istifa etti.

10 Şubat 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR