Sibel Gönül, 14 yılda zirveden dibe!

AKP son kongresinde oylanan yeni MKYK’sıyla birlikte yenilenen MYK’sı, seçim öncesi kritik bir atamaya imza attı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ilk ic...

AKP son kongresinde oylanan yeni MKYK’sıyla birlikte yenilenen MYK’sı, seçim öncesi kritik bir atamaya imza attı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ilk icraatlarından biri olarak Kadın Kolları Başkanlığı’na getirdiği eski Kocaeli Milletvekili Azize Sibel Gönül bu görevinden alınmasının yakıları sürüyor. Gönül’ün yerine, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde Meclis’teki Özel Kalem Müdürlüğünü yapan TİKA Başkanı Serdar Çam’ın eşi, Ankara Milletvekili Lütfiye Selva Çam, AKP’nin yeni Kadın Kolları Başkanı oldu.


DAVUTOĞLU GETİRMİŞTİ

AKP’nin önceki günkü MYK toplantısında kararlaştırılan bu görev değişikliğini, Parti Sözcüsü Ömer Çelik yazılı bir açıklamayla duyurdu. Çelik kısa açıklamasında, “Önceki kadın kolları Başkanımız sayın Azize Sibel Gönül çok müstesna başarılarla bir döneme imza attı. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi. Sürpriz bir kararla Kadın Kolları Başkanlığı’ndan alınan Gönül, Davutoğlu’nun AK Parti Genel Başkanlığındaki ilk önemli parti içi atamalarından biri olmuştu.

 

YIL:  2001

AKP İl Kurucu İl Kadın Kolları Başkanlığı

 

YIL 2003

AKP Kocaeli İl yönetiminde İl Sekreteri


YIL: 2007

AKP Kocaeli Milletvekili

 

YIL: 2008

AKP MYK ve MKYK üyesi seçildi

 

YIL: 2011

AKP Kocaeli milletvekili seçildi

 

YIL: 2011

TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı seçildi

 

YIL:  EKİM 2004

AKP Kadın Kolları Genel Başkanı seçildi


YIL: 7 Haziran 2015

Milletvekili adayı olması istenmedi


YIL: 1 Kasım 2015 seçimleri

Milletvekili adayı olması istenmedi 

 

YIL: 22 Eylül 2015

AKP Kadın Kolları Genel Başkanlığından alındı. Şimdi sıradan bir partili oldu.

 

Sibel Gönül kimdir?

12 Ağustos 1966′da İstanbul’da doğdu. 1967 yılından itibaren İzmit’te ikamet etti. Babasının adı Kaya, annesinin adı Ayten’dir. Öğrenim hayatını sırasıyla İzmit 50.Yıl İlkokulu, İzmit Ortaokulu ve İzmit Lisesi’nde okuyarak yüksek öğrenimini 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde tamamladı. 1987 yılından 2007 yılına kadar Serbest mimar olarak çalıştı. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Kocaeli Mimarlar Odası Genel Sekreteri olarak görev yapan Sibel Gönül evli ve iki erkek çocuk annesidir.

24 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR