Aktif Eğitimciler Sendikası’ndan bonzai uyarısı

“Okulların açılmasıyla gençler arasında bu tehlikenin daha hızlı yayılacağını düşünmekteyiz” diyen Mollarecep, “Bonzai tehlikesinin yakından takip ed...

BÜYÜT

“Okulların açılmasıyla gençler arasında bu tehlikenin daha hızlı yayılacağını düşünmekteyiz” diyen Mollarecep, “Bonzai tehlikesinin yakından takip edilmesi, okulların ona göre düzenlenip denetlenmesi, idarecilerin eğitilmesi, ailelerin bilinçlendirilmesi ve seminerler düzenlenmesi gerektiğini düşünüyoruz” diyerek gerekli önlemlerin alınması çağrısında bulundu.

 

Son dönemde kullanımı hızla yaygınlaşan uyuşturucu maddesi bonzai, gençleri zehirlemeye devam ediyor. Türkiye’nin yeni sosyal tehlikesi olarak kendisini gösteren ve her geçen gün daha fazla can alan bu zehirle karşı karşıya olduğunu dile getiren Mollarecep, özellikle okul çağındaki gençlerin büyük tehlike altında olduğuna dikkat çekti; “Dünyanın en tehlikeli uyuşturucu türlerinden biri olan Bonzai yüzünden, ilimizde ne yazık ki ölüm vakalarının olduğunu öğrenmekteyiz” dedi.

 

OKULLARIN AÇILMASI İLE DAHA DA ARTABİLİR

"Okulların açılmasıyla gençler arasında bu tehlikenin daha hızlı yayılacağını düşünmekteyiz. Başta öğrenciler olmak üzere herkesin gelip geçtiği ve uyuşturucu tacirlerinin kendi aralarında ‘tezgah’ dedikleri bu mekanlar, kentteki güvenlik zafiyetini gözler önüne seriyor” diyen Mollarecep, bu tezgahların özellikle okulların yoğun olduğu bölgelerde olmasının ise durumun vahametini ortaya koyduğunun altını çizdi.

 

Mollarecep  sözlerine şöyle devam etti; “Son zamanlarda kullanımı hızla artan sentetik uyuşturucu bonzai, uyuşturucu türleri içinde en tehlikeli olanlardan biri olup, fiyatının düşük olması nedeniyle tercih edilen ölümcül zehir özellikle öğrenciler arasında yaygın olarak kullanılmakta ve 5 TL’ye bonzai isimli ottan satın alınabilmektedir. Kolaylıkla temin edilmesi ve kullanılması ilkokul çağlarına kadar inen Bonzai belasına, ne yazık ki Torba Yasa’dan hiçbir şey çıkmamıştır. Aktif Eğitimciler Sendikası Kocaeli İl Temsilciliği olarak, bonzai tehlikesinin yakından takip edilmesi, okulların ona göre düzenlenip denetlenmesi, idarecilerin eğitilmesi, ailelerin bilinçlendirilmesi ve seminerler düzenlenmesi gerektiğini düşünmekteyiz. Bu süreçte sivil toplum kuruluşları ile beraber üzerimize düşen görevi yapacağımızı belirtiriz.”

19 Ağustos 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR