TÜRKÖZ, belediyeyi dahi TAKMIYOR

DÜN DE ÇALIŞMA VARDI Ancak konu hakkında bilgi sahibi olan Körfez Belediyesi Zabıtası, inşaat sahasına giderek mühüre rağmen çalışma yapıldığını fot...

DÜN DE ÇALIŞMA VARDI

Ancak konu hakkında bilgi sahibi olan Körfez Belediyesi Zabıtası, inşaat sahasına giderek mühüre rağmen çalışma yapıldığını fotoğraflarla tespit etti ve konuyu tutanak altına aldı. Tutanakta şirket yöneticisi Recep Öztürk’ün de imzası bulunuyor. İnşaattaki çalışmalar dün de devam etti. Körfez ilçede Türköz İnşaat tarafından yapılan Pektim Park şantiye belediye tarafından 15 maddelik usulsüzlüğe dayanılarak 22 Temmuz’da mühürlenmişti. Firma mühre rağmen inşat alanındaki çalışmayı durdurmadı. Belediye bir tutanak daha düzenledi ve inşaatın durmadığını belgeledi.

 

MÜHRÜ TAKAN YOK

15 ayrı maddeden kusurlu görüldüğü için mühürlenen Petkim Park Şantiyesi’nde çalışma devam ettirildi. Mühre rağmen inşaatı sürdüren Türköz’e ikinci kez tutanak tutuldu. Mühürlü olmasına rağmen çalışmanın durdurulmadığı, 25 Temmuz 2014 tarihli tutanakla ve bu tutanağa ek fotoğraflarla belgelendiren belediye konunun takipçisi. 

 

HALEN ÇALIŞIYOR

İkinci tutanaktan sonra bayram tatiline giren Türköz Firması, tatilin sona ermesiyle yine çalışmaya başladı. Mühürlenen şantiye’de bir türlü çalışma durdurulmadı. Belediyenin önce mühürlediği, ardından mühre rağmen çalışmaya devam edildiğine dair tutanağı tutmasına rağmen dün sahada yine çalışma vardı. İşçiler tüm hızıyla binaları yükseltmeye devam ediyor.

 

KOOPERATİF ÜYELERİ KIŞKIRTILDI

Körfez Mimar Sinan Mahallesi’nde yapımı devam eden Petkim Park evlerinin eksik proje ve kusurlu inşaatlar nedeniyle mühürlenmişti.  22 Ağustos’a kadar bu eksikliklerin giderilmesi için süre tanınmıştı. Firma mühre rağmen çalışmaya devam etti. Kooperatif üyeleri de belediyeye lehinde kışkırtıldı. Körfez Belediyesi ise kararının arkasında durarak “Usulsüzlükler giderilsin, insanlar daha sağlıklı evlerde otursun” diyor.

 

01 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR