KOTO’da Semih Barış’ı 6 yönetici başkan seçti

15 Temmuz'un ardından paralel yapı operasyonları kapsamında tutuklanan KOTO eski başkanı Murat Özdağ'ın yerine Semih Barış getirildi. Semih Barış, Se...

15 Temmuz'un ardından paralel yapı operasyonları kapsamında tutuklanan KOTO eski başkanı Murat Özdağ'ın yerine Semih Barış getirildi. Semih Barış, Semih Gıda ve İnşaat firmasının sahibi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından paralel yapı operasyonları kapsamında tutuklanarak cezaevine gönderilen KOTO eski başkanı Murat Özdağ'ın yerine gelecek isim belli oldu. Bir süredir iç karışıklığın yaşandığı KOTO'dan başkanlık görevine Semih Barış getirildi. Şahin Kaya ve Yusuf Ziya Uludüz başkan yardımcısı olurken Mikail Kayacı ise sayman üyeliğine getirildi. 

Kocaeli Ticaret Odası yönetim kurulu, Çarşamba günü saat 16.00’da yaptığı toplantı sonrasında başkanını belirledi. Toplantıya Zihni Yılmaz, Semih Barış, Mikail Kayacı, Şahin Kaya, Yusuf Ziya Uludüz ve A.Malik Kolay katıldı. Yönetim kurulunun diğer üyeleri Fuat Berna, Oktay Erişken, Tolga Ok ve Aykut çavuş katılmadı.

6 kişiyle toplanan Kocaeli Ticaret Odası’nda başkan vekili Zihni Yılmaz, yapılan istişareler sonrasında görevi Semih Barış’a bıraktı.

Semih Barış 30 Mart 2016 tarihinde Mehmet Coşan ile birlikte istifa etmişti. İstifasıyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı. “Yaklaşık üç yıldır Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktayız. Bugüne kadar sorumluluk bilincinde yürütmüş olduğumuz bu görevimizi, ülkemizin, kentimizin, birlik beraberliğinin, ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınması için mücadele etmeye gayret gösterdik. Bizler üyesi olduğumuz TÜMSİAD’ın bugüne kadar devletinin milletinin ortak hedefleri doğrultusunda hareket etmeyi şiar edinmiş, olmakla beraber, bu değerleri her şeyin üzerinde tutmuştur.

 ‘’TASVİP ETMEDİĞİMİZ BAZI UYGULAMALAR’’

Yapmış olduğumuz görev sürecinde, özellikle son dönemlerde uygun görmediğimiz ve tasvip etmediğimiz bazı uygulamaların oluşmasından ötürü, bu değerleri taşıyan TÜMSİAD’ın, ayrıca Kocaeli ticaretinin zarar görmemesi için yapmış olduğumuz istişareler neticesinde halen sürdürmekte olduğumuz Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu görevimizden istifa ediyoruz’’ dedi.

İSTİFASI KABUL EDİLMEDİ

Barış, "İstifa metninde geçen ifadeleri gerekli kişi ve kurumlarla istişare etmeden kabul ettiğimi, bu anlamda aceleci davranarak yönetim kurulunda bulunan siz arkadaşlarımı zan ve töhmet altında bıraktığımı anlamış bulunmaktayım. Diğer yönetim kurulu arkadaşım istifa etmeden önce KOTO'daki tüm görev ve sıfatların dan devamsızlığından dolayı düştüğünü de sonradan öğrendim.

GERÇEKÇİ DEĞİL

Daha önce istifa etmek maksadıyla verdiğimiz dilekçede yer alan ifadeler suçlama olarak algılanmış olup gerçekle bir ilgisi yoktur. KOTO Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etmemi gerektirecek ortada somut bir sorun, bulunmamaktadır. Ayrıca KOTO yönetim kurulu arkadaşlarımızla yapmış olduğum istişarelerde bu durumumuzu anlayıp anlayış ile karşılayıp bize sundukları istifayı kabul etmeme tavırlarından dolayı da ayrıca teşekkür ederim. Böylece zan ve töhmet altında kalmanıza neden olduğum için özellikle helallik istiyorum" ifadelerini kullandı.

MECLİS TOPLANTISI 31 AĞUSTOSTA

Kocaeli Ticaret Odası’nın meclis toplantısı 31 Ağustos’ta yapılacak. Mecliste, 1 yönetim kurulu ve 11 yedek yönetim kurulu üyesi seçilecek. 31 Ağustos’ta yapılacak meclis toplantısının büyük bir gerginlik içinde geçmesi bekleniyor.

25 Ağustos 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR