Özdağ“Özelleştirme limana yaradı”

        Kocaeli Ticaret Odası’nın (KOTO) üye iftarları önceki gün Derince ile devam etti. Grand Körfez Otel’deki iftara KOTO Başkanı Murat Özdağ ve Me...

 

 

 

 

Kocaeli Ticaret Odası’nın (KOTO) üye iftarları önceki gün Derince ile devam etti. Grand Körfez Otel’deki iftara KOTO Başkanı Murat Özdağ ve Meclis Başkanı Bülent Karagöz ev sahipliği yaptı. Yemek öncesinde ilçede üye ziyaretleri yapıldı.

 

‘LİMAN’ ZİRVESİ

Özdağ ve Karagöz, yaptıkları ziyaretlerde üyelerin ve talep ve şikayetlerini dinledi. Derince Liman Yolu’nda bulunan taşıyıcılar kooperatiflerinin başkanlarıyla da bir araya gelen KOTO heyeti, limanın özelleştirilmesinden sonraki tabloyu nakliyecilerle değerlendirdi. Oda Başaknı Murat Özdağ, üye merkezli çalışmalarının devam edeceğini bildirdi.

 

PROTOKOL DE KATILDI

Öte yandan Grand Körfez Otel’de düzenlenen iftara protokol de katıldı. Programa; Derince Kaymakamı Mesut Yıldırım, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Aydın, İlçe Jandarma Komutanı Şakir Rahat, Derince Müftüsü Birol Nurlu, AKP Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark, CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer ile MHP Derince İlçe Başkanı Emin Şimşek de katıldı.

 

DERİNCE BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Yemekte konuşan KOTO Başkanı Murat Özdağ, “Derince’de üye sayımız fazla. İlçede temsilciliğimizi açarak, verdiğimiz sözü tutmuş olduk” dedi. Derince Limanı’nın özelleştirilmesini de gündemine alan Özdağ, “Ziyaret ettiğimiz kooperatif başkanları henüz hiçbir yatırım yapılmadığı halde limanda hareketliliğin arttığına vurgu yaptı. KOTO olarak özelleştirmenin sağlayacağı katma değeri takip edeceğiz” dedi.

 

BULUT DA KONUŞTU

Merkez Bankası’nın para politikası toplantısından, faiz oranlarının 50 ile 100 baz puan arasında düşürülmesi kararının çıkmasını beklediklerini söyleyen Başkan Özdağ sözlerine şöyle devam etti: “Kaynak sorunu yaşayan KOBİ’lere can suyu niteliğinde bir karar bekliyoruz.” Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ise, Derince marka kent haline getirmek istediklerini dile getirdi.

16 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR