Kocaman: Bu belirsizlik hiç kimse için iyi değil

Gölcük  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kocaman, ekonomideki gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Kocaman, “Türkiye'nin siyasi durumu ile il...

Gölcük  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kocaman, ekonomideki gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Kocaman, “Türkiye'nin siyasi durumu ile ilgili, "Makine durdu, bu gerçeği kabul etmek lazım. Bürokrasi durdu, şu anda kim imza atar ki?" dedi. Kocaman, “Son dönemdeki gelişmeler ekonomiyi negatif olarak etkiliyor. Özellikle terör olaylarındaki artışlar doğudaki güven ortamının zedelenmesine sebebiyet veriyor. Güven ortamının zedelenmesiyle de burada ticaret olmuyor.

 

“KEYİFSİZ BİR DÖNEM”

Ticaret olmadığı yerde de huzur olmuyor. Dolayısıyla keyifsiz bir dönemden geçiyor ülkemiz. Özellikle doğu yakası bu durumda. Tabi ki biz batı yakasında olarak şanslı olabiliriz. Bizlerde en azından işlerimiz bir şekilde istediğimiz şekilde akmasa da devam ediyor, çarklarımız bir şekilde dönüyor. Fakat bu sürdürülebilir bir olay değil. Bir an önce ekonominin rayına oturtulması lazım ”dedi.


“KOALİSYON KURULMALIYDI” 

Kocaman, “ Şu anda ekonomi iyiye gitmiyor. Bir an önce ekonominin düzelmesi için herkesin üzerine düşen görevi yapması lazım. Seçmenin gerekli mesajı verdiğini, siyasilerimizin de gerekli mesajı aldıklarını hissettik. Ama maalesef bir koalisyon ortamı yaratılamadı. Koalisyon  çalışmaları da sonuç getirmedi. Bununla ilgili de maalesef hayırlı neticeler alınamadı. Erken seçime gidilmesinin de ciddi bir katkı sağlayacağını düşünmüyoruz. Seçimin yapılması sorunların iki ay daha ertelenmesi demek. Büyüyen deliklerin daha da büyümesi demek. Bu yüzden bir an önce koalisyon hükümetinin kurulmasının ülkemiz adına  yararlı olacağını düşündük.

 

YİNE SANDIK BAŞINA

Ama olmadı, neticede  tabi ki demokratik çözümler arayışına geçildi. Tekrardan sandığa gidilecek. Tekrar seçmenler oylarını kullanacak. Asıl sıkıntı bu ve buna benzer sonuç çıkarsa bu sefer bugün tercih olan koalisyon, daha büyük bir sorumluluk haline gelecektir. Bu da daha büyük sıkıntılara sebep olacaktır. O yüzden de işi sürece bırakıyoruz. Çok fazla da sağlıklı bir öngörüde bulunamıyorum” dedi.

23 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR