GETAB’da Yüzbaşıoğlu Dönemi

2007 yılında Eyüp Develi’nin başkanlığında Gebze bölgesindeki servis sektörünün sorunlarını çözmek için kurulan ve daha sonra Erol Akalın ile yola de...

BÜYÜT

2007 yılında Eyüp Develi’nin başkanlığında Gebze bölgesindeki servis sektörünün sorunlarını çözmek için kurulan ve daha sonra Erol Akalın ile yola devam eden Gebze Toplu Taşımacılar Birliği (GETAB), hafta sonu Dilaş Restoran’da gerçekleştirdiği 4. Olağanüstü Genel Kurulla Erol Akalın’nın sağlık sebeplerinden dolayı bıraktığı başkanlık koltuğunu Ziyaettin Yüzbaşıoğlu’na oy birliği ile devretti.

Eyüp Develi’den sonra 3 dönem GETAB başkanlığı yapan Erol Akalın, “2007 yılında derneğimizin kurucu genel sekreteri olarak göreve başladım. Develi’den sonra bu güne kadar 3 dönem başkanlığını yaptığım GETAB’ın sağlık sebeplerimden dolayı başkanlığı bırakmaya karar verdim. Sektörümüzün tecrübeli isimlerinden Ziyaettin Yüzbaşıoğlu, GETAB bayrağını daha yükseklere taşımak için ekibiyle birlikte gereken çalışmayı yapacağına inanıyoruz” dedi.

Sözlerine şöyle devam eden Akalın, “Göreve geldikten sonra sektörümüzün her türlü sorunuyla yakından ilgilendik. Akaryakıt indirimleri, farklı firmalardan toplu araç alımları ve indirimleri, parça indirimleri gibi birçok alandan çalışma yaptık. Bunun yanında P plaka ve temel sorunun çözülmesinde ciddi yol aşama kaydettik. Ayrıca trafik sorunlarıyla ilgili, Şekerpınar, GOSB ve Balküpü Kavşağının genişletilmesinde kamuoyu oluşturduk. Sosyal sorumluluk projelerine imza attık. Uyuşturucu maddelerle mücadelede ilk çalışmayı yapan bir sivil toplum örgütü olduk” dedi.

Erol Akalın’dan sonra söz alan, Ziyaettin Yüzbaşıoğlu, “GETAB ailesi büyük bir ailedir, dönem başkanlığını şahsıma layık gören genel kurul üyelerine, nezdinde yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Bir ticaret oluşumun dışında topluma kaliteli hizmet sunma çalışması içerisinde olacağız. Üyelerimize, sektörümüze, gelişen dünya ve gelişen Türkiye şartlarında en kaliteli hizmet sunmaya çalışacağız. Erol Akalın ve yönetimine mesleğimize katkılarından dolayı teşekkür ederim” dedi.

GETAB yeni yönetim kurulu şu şekilde oluşuyor; 

Başkan Ziyaettin Yüzbaşıoğlu, Harun Karabel, Sinan Yanık, Raşit Aslan, Önder Kara, Kaan Yıldız, Özgür Laçin, Vedat Seyran, Nafiz Uzun.

Denetim Kurulu: Naim Gülhan, Köksal Yüzbaşıoğlu, Yekta Türker.

İstişare Kurulu: Erol Akalın, Zeki Arslan, Necdet Kara, Naim Gülhan, Köksal Yüzbaşıoğlu, Cevet Seyran, Zekai Akyıldız, Numan Yıldız

24 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR