BAŞSİAD, KOSGEB Müdürü Ertuğrul Çetinkaya’yı ziyaret etti

BAŞSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Barış Arat, Genel Sekreteri Şener Özen, Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Erdinç Küçükateş ve BAŞSİAD üyesi Burak Gülener d...

BÜYÜT

BAŞSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Barış Arat, Genel Sekreteri Şener Özen, Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Erdinç Küçükateş ve BAŞSİAD üyesi Burak Gülener den oluşan bir heyetle KOSGEB Kocaeli Müdürü Sayın Ertuğrul Çetinkaya’yı makamında ziyaret etti.

Ziyaretlerinden dolayı BAŞSİAD heyetine teşekkür eden Çetinkaya, gelişmiş ülkelerde STK ların değerinin ne kadar önemli olduğunu ve ülkemizin de bu konuda çok ciddi bir ivme kazandığını belirtti. Yeni kurulmuş olan bir STK olarak BAŞSİAD’ın bu ziyaretinden çok memnun olduklarını ifade ederek şunları aktardı; “Biz KOSGEB olarak esnafımızın, tüccarımızın, iş adamımızın ve sanayicimizin her zaman yanındayız. KOBİ’lerimizin sorunları ve çözümleri noktasında sizin gibi kurumlarla birlikte hareket ederek daha verimli çalışmalar elde edebiliriz. Bu konuda özellikle BAŞSİAD ve üyelerine yurtdışı iş gezileri, fuarlar, tematik projeler ve girişimcilik desteklerimiz başta olmak üzere tüm desteklerimiz hakkında bilgi aktarmak ve desteklerimizden faydalandırmak istiyoruz. Özellikle iş adamlarımızın yurt dışı iş gezilerine katılmasında çok büyük fayda var, kobilerimiz dünyaya açılmalı, bu konuda BAŞSİAD olarak yapacağınız projelerinizde Tematik Destek Programımız çerçevesinde destek olmayı isteriz.” şeklinde konuştu.

 

BULGARİSTAN GEZİSİ İÇİN KOSGEB DESTEĞİ
Yurt dışı iş gezilerine önem verdiklerini ifade eden BAŞSİAD Yönetim Kurulu Başkanı ARAT; “BAŞSİAD olarak kuruluşumuzun ilk ayında Kosova’ya iş gezisi düzenledik, bu ay sonunda ise Bulgaristan’a gideceğiz. Orada ikili görüşmelerin olacağı bir organizasyon hazırlıyoruz. Ardından Aralık ayında ise yeniden Kosova’ya giderek Kosova da büyük bir B2B organizasyonumuz olacak. Belki Kosova’daki organizasyonumuzu çok büyük kitlelere yayabilir, tüm doğu Marmara'yı içine alan bir etkinlik düzenleyebiliriz. Konu hakkında yönetim kurulumuz ve Kosova'daki muhataplarımızla görüşmeler yapıyoruz. Bütün bu gezilerimiz ve üyelerimize yönelik yaptığımız tüm çalışmalarda üyelerimizin KOSGEB desteklerinden faydalanmasını arzu ediyoruz.

DIŞ TİCARETİN GELİŞTİRİLMESİ TEMATİK PROJESİ
Ayrıca “Dış Ticaretin Geliştirilmesi” temalı bir projemiz var, dünya Türk ürünlerinin kalitesini ve uygun fiyat politikamızı çok iyi biliyor. Bölgemiz insanlarını bilinçlendirip tüm üyelerimizi yurtdışı pazarlara açmayı istiyoruz. Konu hakkında Dış Ticaret Komisyonumuz çok etkin ve detaylı çalışmalar yapıyor. Bu nedenle “Dış Ticaretin Geliştirilmesi” merkezli tematik proje hazırlayarak üyelerimizin faydalanması için çalışmalara başladık.” dedi.

05 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR