Hakan Höbek’ten gövde gösterisi

AK Parti Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Dr. Hakan Höbek’ten gövde gösterisi. AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’a aday adaylığı başvurusunu yapan...

BÜYÜT

AK Parti Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Dr. Hakan Höbek’ten gövde gösterisi. AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’a aday adaylığı başvurusunu yapan Dr. Hakan Höbek aynı akşam, ikamet ettiği Darıca’dan seçim startını verdi.  Sadece Darıcalıların davetli olduğu AK Parti Darıca İlçe binasındaki basın toplantısına yüzlerce kişi katılırken, Dr. Hakan Höbek’in alkışlarla karşılandığı program adeta gövde gösterisine sahne oldu.


Yalnız yürümedi

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, ilçe yöneticilerinin tamamı, Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Kodek, Darıca Gençlik Kolları Başkanı Cüneyt Şentürk, mahalle başkanlarının tamamı, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri Sertan Tunçel, Arif Aküzüm ve Ayhan Naci Yılmaz da Dr. Hakan Höbek’i bu önemli gününde yalnız bırakmadı.


Bıyık:  Manzara ortada

Toplantının açılış konuşmasını Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık yaptı. Dr.Hakan Höbek’in AK Parti Darıca’nın yol arkadaşı olduğunu vurgulayan Bıyık, “Bugün de milletvekili aday adayı olarak aramızda, inşallah milletvekili adayı da gösterilecektir. Hakan Abim bugün kutsal bir yol için yolculuğa çıkıyor. Birbirinden değerli aday adaylarımız var. Ama biz teşkilatçıyız. Öncelikle teşkilatımızın içinden çıkan aday adayını destekliyoruz. Buradaki tüm arkadaşlarımın, bu süreçte teşkilatımızın içinden çıkan aday adayı Dr.Hakan Höbek’e desteklemesini istiyorum ve diliyorum. Manzara da odur” dedi.


Alkışlar arasında konuştu

Muzaffer Bıyık’tan sonra Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Dr. Hakan Höbek söz aldı. Yaklaşık 20 dakikalık bir konuşma gerçekleştiren Dr. Hakan Höbek’in konuşması zaman zaman sloganlar ve alkışlarla kesildi. Darıca’nın kendisi için öneminin çok büyük olduğunu belirterek sözlerine başlayan Dr. Hakan Höbek, “Siyaset sayesinde insanlar mikrofonda konuşmaya alışıyor da burada konuşmak bana zor geliyor. Çünkü ben buraya duygularımı, sevincimi paylaşmaya geldim.


Neden Darıca?

Aday adaylığı başvurumu yaptım. Ama dedim ki ben bu kutlu yola Darıca’dan başlayacağım. Çünkü ben Darıca’nın evladıyım. Darıcalı arkadaşlar, partililer beni çok iyi biliyor. Darıca her zaman farklı ama benim yüreğimdeki yeri daha farklı” dedi. AK Parti’ye Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın teklifiyle kuruluşundan itibaren katkı sunduğunu belirten Höbek şunları söyledi:


Erdoğan sevdalısıyım

“İbrahim Bey ve Nevzat Bey, AK Parti Gebze’nin kuruluşunda rol alıp almayacağımı sordular. Ben de öğrenciliğimden beri siyasetin içinde olduğumdan ve Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevdamdan, bu teklifi kabul ettim. Sağ olsun kendileri de beni Gebze Yönetimi’ne alıp, ilçe başkan yardımcılığı görevini verdiler. Daha sonra Darıca Belde Teşkilatı’nı kurma görevini üstlendim.  Darıca’da Ahmet Akçay ve Sadık Öztürk’le beraber, bu teşkilatı sıfırdan oluşturduk.


Her zorluğu aştık

Ev ev ziyaretler yaptık.  Partinin kuruluşunda görev alan arkadaşlara AK Parti’yi anlattık. Bunu Hakan Höbek değil, tüm arkadaşlarımız başardı. O dönem, çok nitelikli bir belde yönetimi kuruldu. Tabi parti binamız da yoktu. Hemen bir bina bulduk. Ancak her şeyi eksikti. Yönetimdeki arkadaşlar dört koldan müdahil oldu ve eksikliklerini tamamladık. Arkadaşların emeği çoktur. Hepsine buradan çok teşekkür ediyorum.


Darıca hep örnekti

Diğer ilçeler hep Darıca’yı örnek aldı. Şunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Darıca’da ben hiçbir şey yapmadım. Buradaki arkadaşlarımın, Belediye Başkanım Şükrü Karabacak’ın çok katkısı oldu. Hatta ve hatta, yönetimde olmayan arkadaşlar da katkı sundu. Çünkü bu bir sevda. Bunu anlatmak kolay değil. O yüzden bu yolda, Darıca’dan başlamak istedim. Bu çıktığım yolda, bundan sonraki birikimlerimi Ankara boyutunda sürdürmek için isteğim var.


Yeterli birikimim var

Hem sağlık, hem de sosyal konularda yeterli birikimim olduğunu düşünüyorum. Ancak şunu da söylemeye devam edeceğim. Ben tek başıma değilim. Biz bir ekipsek varız. Mutfaktaki problemleri bilerek bu göreve talibim. Darıca, yapacağım her çalışmanın başlangıç noktasıdır. Sizlerle sürekli görüş alışverişinde bulunacağım. Siz beni iyi tanıyorsunuz. Bundan sonra Allah izin verir de milletvekili olursam, değişmeyeceğim. Bunu siz de biliyorsunuz:”


Darıca tek yürek

AK Parti Kocaeli Milletvekili Aday Adayı Dr. Hakan Höbek konuşmasının sonunda, “Bu yürüyüşte beraber miyiz” diye sordu? Salonda bulunan yüzlerce kişi hep bir ağızdan “Beraberiz” cevabını verdi ve Hakan Höbek’in aday adaylığını alkışları. Bunun üzerine yeniden söz alan Dr. Hakan Höbek, “Ben bu düşüncelerle, Milletvekili Aday Adaylığımın startını veriyorum. Bundan sonra da bana destek vereceğinize sonsuz inancım var. Hepinize teşekkür ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi. 


Höbek, Meclis’te olmalı

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak da Hakan Höbek’ten sonra kısa bir konuşma yaptı. Karabacak, “Hakan Bey’in bugün milletvekili aday adayı olarak yer alması ne kadar sağlam temellere sahip, büyük bir aile olduğumuzun göstergesidir. Bence Gebze bölgesinden seçilebilir yerlerde en az iki milletvekili adayı olmalıdır. Bizim tercihimiz, teşkilattan gelen aday adayının aday olmasıdır. Genel seçimlerde Darıca’dan en az yüzde 55 oy almalıyız. Ve Darıca’dan bir milletvekili çıkarmalıyız” dedi.

16 Şubat 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

NURETTİN - SAYIN VEKİLİM HAKAN BEY ÖNCELİKLE ADAYLIĞINIZ HAYIRLI UĞURLU OLSUN

YOLUNUZ AÇIK OLSUN RABBİM BU YOLDA YARDIMCINIZ OLSUN

SAYIN VEKİLİM ENGELLİLER İLE İLGİLİ

ÇOK GÜZEL PROJELER VE ÇALIŞMALARINIZ OLDUĞUNU

DUYDUM GÖRDÜM VE ENGELLİ VATANDAŞLARA

YARDIMCI OLDUĞUNUZU BİLİYORUM

BENDE YÜZDE SEKSEN ENGELLİ BİR KARDEŞİNİM ŞU AN ÇALIŞMIYORUM

DÖRT NUFUSA BAKMAKTAYIM YIKIK DÖKÜK BİR GECEKONDUDA YAŞAMAKTAYIM

OTURDUĞUM EV ÇOK RUTUBETLİ KENDİM AKCİĞER HASTASI OLDUM İÇİN

RUTUBET OLAN YERDE DURAMIYORUM VE İNANIN HER YAĞMUR

YAĞDIĞINDA BENİM OTURDUĞUM EV GÖLE DÖNÜYO

ÇOK ZOR DURUMDAYIM

SAYIN VEKİLİM BENİM SİZDEN RİCAM OTURDUĞUM EVİN TADİLATINI YAPMANIZI

DESTEK OLMANIZI İSTİYORUM AYRICA EVİME GELİP BAKABİLİRSİNİZDE

YAŞADIĞIM ORTAMI KENDİ GÖZÜNÜZLE YAKINDAN GÖRÜN

ŞİMDİDEN İLGİNİZ VE ALAKANIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

SAYGILARIMLA NURETTİN GÜNEŞ

İLETİŞİM 0539 819 92 85

Yanıtla . 0Beğen 16 Şubat 09:16
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR