Zeyrek ile Çeyrek seyirciyle buluştu

Ramazan’da herkesin yüzünü güldürecek  ‘Nerede Ahh o eski Ramazanlar’ dedirtecek yeni  dizi, şimdiden Ramazan Ayının en sevilen dizilerinden biri olm...

BÜYÜT

Ramazan’da herkesin yüzünü güldürecek  ‘Nerede Ahh o eski Ramazanlar’ dedirtecek yeni  dizi, şimdiden Ramazan Ayının en sevilen dizilerinden biri olmaya aday.

 

‘Filinta’ dizisindeki Zeyrek ile Çeyrek karakterlerinin  rol aldığı TRT’nin yeni dizisi Zeyrek İle Çeyrek ‘Bir Ramazan Temaşası’nda,  sevilen müthiş ikilinin iç güveysi olarak yaşadıkları ‘Telgraflıoğulları’ Konağındaki ev, karakoldaki zabit yaşantıları ve çevresinde gelişen olaylar konu alınıyor. Seyirci, Ramazan boyunca her akşam 21.00’de TRT 1 ekranlarında yayınlanacak Zeyrek ile Çeyrek ‘Bir Ramazan Temaşası’ dizisiyle, 1860’ların Osmanlı Dönemindeki komik, mahalle, esnaf  ve aile kültürüyle harmanlanan, eski Türk filmlerinin tadını bulacağı iftar sonrasında keyifli anlar yaşayacak.   

 

Dizinin dün gece yayınlanan ilk bölümünde neler olduğuna bakacak olursak:

Karakolda zabit olarak görevli Zeyrek (Kemal Zeydan) ve Çeyrek (Serhan Ernak), kayınvalideleri Saadet’e (Mine Teber) ait olan konakta iç güveysi olarak hayatlarından memnun bir şekilde yaşamaktadırlar. Sakarlıkta birbirleriyle yarışan Zeyrek ve Çeyrek’in pek parlak bir zabitlik kariyerleri yoktur. Amirleri de bunu bildiğinden ikisine fazla yüklenmemekte, diğer zabitlere göre ikisine nispeten daha hafif işler vermektedir. Hatta kimi zaman ikisini değişik işlerle görevlendirmektedir. Örneğin hastalanan Ramazan davulcusunun yerine… Ya da tellallıkla… İkisi baba bir, ana ayrı kardeştir. Ancak kardeş olmaları, birbirleriyle sık sık atışmalarına ve inatlaşmalarına engel teşkil etmez.  Zeyrek ve Çeyrek, sürekli cimri kayın valideleri Saadet’in alaylarına, aşağılamalarına maruz kalırlar. Özellikle de Çeyrek… Her şeye rağmen karılarını çok seven Zeyrek ve Çeyrek, bütün bunları sineye çekerek mutlu olmaya çalışmaktadırlar. Saadet, sanki onlara bu şekilde davranmak suretiyle bir şeylerin intikamını alıyor gibidir. Ancak ilahi adalet denilen şey sonunda tecelli eder ve Saadet’i can evinden vurur: Bir zamanlar ipek kumaş işinde ortak oldukları, ancak kavga ederek yollarını ayırdıkları Kamburoğulları’ndan Semaver (Zeyno Eracar) ve Faysal (Suat Sungur), hemen karşılarındaki konağı satın alarak yerleşirler.  Şimdi karşılarında adeta saatli bir bomba vardır! Zeyrek ve Çeyrek’in ise keyiflerine diyecek yoktur. Nihayet Saadet’in kendileriyle uğraşmaktan daha önemli bir işi vardır. Ama onların da bu mutluluğu uzun sürmez… Bir anda hayatları alt üst olur; çünkü izlerini kaybettirdiklerini sandıkları kardeşleri Meftun (İsmail Hacıoğlu) konağa gelir.  Meftun’un herkesin başına çorap örmesi an meselesidir artık.

Başrollerinde, Kemal Zeydan, Serhan Ernak, İsmail Hacıoğlu, Hakan Bilgin,  Mine Teber, Toygun Ateş, Suat Sungur, Zeyno Eracar, Pelin Öztekin, Ayşen Batıgün,  Funda Bostanlık, Ceyda Olguner, Onur Yaprakçı,  Ali İhsan Bozdemir, Yavuz Topoyan, Kıvanç Baran Aslan,  Eda Akkaya,  Buse Güneş, Demir Parscan, Erdoğan Karakaş, İhsan Ali Alp, Ömer Gecü ve Süleyman Yağcı’nın yer aldığı ‘Zeyrek ile Çeyrek ‘Bir Ramazan Temaşası’, eski Türk filmlerinin tadında, Ramazan ayı boyunca her akşam saat 21.00’de TRT 1’de izleyenlerinin yüzünü güldürecek ve Ramazan ayının güzelliklerini yansıtacak.

19 Haziran 2015 Kocaeli- Kültür-Sanat


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR