MHP’li Lütfü Türkkan, Demirel’i ziyaret etti

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i ziyaret etti. Türkkan, gündemdeki bazı konularla ilgili Dokuzuncu Cumhurbaşk...

BÜYÜTMHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i ziyaret etti. Türkkan, gündemdeki bazı konularla ilgili Dokuzuncu Cumhurbaşkanı ile sohbet etti. Görüşmesinin ardından sosyal medya aracılığıyla bilgi veren Türkkan, Demirel’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin siyasetini ve üslubunu çok takdir ettiğini, ülkenin birliği için cesur söylemlerde bulunduğunu belirtti.

DEMOKRATİK PAKET!

Türkkan, Demirel’in Hükümet’in hafta başında açıkladığı Demokratik Paket ile ilgili düşüncelerinden de söz etti. MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Demirel’in Paketin genel olarak bir reform içermediğini, aksine Türkiye’yi geriye götürme çabası olduğuna vurgu yaptığını ifade etti ve Demirel’in şu sorulara yanıt aradığını söyledi: Romanlara okul açmak mıdır reform, W ve Q harflerini alfabeye dahil etmek midir? Devlet hala Türkçe eğitimin altından kalkamazken Kürtçe özel okul açmak mıdır reform? 9.Cumhurbaşkanı, “Burada reform diye sunduğu tek şey var: Millet bilincini ortadan kaldıracak Andımız’ı yasaklamak.” İfadesini kullandı.

GÜL’ÜN TBMM YASAMA
YILI AÇILIŞ KONUŞMASI

MHP’li Türkkan, Demirel’in Cumhurbaşkanı Gül’ün TBMM açılış konuşmasına da değerlendirmelerini aktardı. Türkkan, Demirel’in; Cumhurbaşkanı Gül’ün ABD ile kapışmaya gerek duymayan ifadeleriyle AB’nin içinde kalmamız gerektiğini vurgulamasını önemsediğini belirterek Acemlerle, Ortadoğu ile işbirliğinin Türkiye’yi daha da geriye götüreceği yönünde görüş bildirdiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Gül’ün TBMM’deki konuşmasının bu bölümünün Türkiye’ye nefes aldırdığını ve herkesin o bölümü tekrar okumasını tavsiye ettiğini vurguladı.


HİJYENE ÖNEM VERİYOR

Demirel, Cumhurbaşkanlığı’ndan sonra tekrar Başbakanlığa dönüş sinyalleri veren Gül’ün bu yaklaşımı için de şunları ifade etti: “Mümkün görünüyor olabilir. Ama çalışır mı derseniz, çalışmaz. İnönü denedi başaramadı.” MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Demirel’i ziyaretinde dikkat çektiği birkaç konuyu da sosyal medyadan aktardı. Türkkan, “Demirel’in konutunda hijyene çok önem veriliyor. Herkes galoş giyiyor, misafirlere de özel bir makineden tek giyimlik galoş giydiriliyor.” Dedi. Yetkililerin gelen misafire grip vs. gibi bir hastalıkları olup olmadığını sorduklarını ve Demirel ile tokalaşmamaları ricasında bulunduklarını vurguladı.

GAYET İYİ GÖRÜNÜYOR

MHP’li Türkkan, Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e sağlığını sorduğunda ayağının kendisine biraz rahatsızlık verdiğini, biraz takatsiz kaldığını ifade ettiğini de aktardı. MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın Demirel ile ilgili izlenimi ise şöyle: “Gayet iyi görünüyor. Önceki gördüklerimden farklı değil. Zekası ile konuşmalarındaki tutarlılık ile şaşırtıyor yine.”

06 Ekim 2013 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR