Demokrasi Günü, Bizimköy’de kutlandı

Düzenlenen etkinlikler arasında üniversite ve liselerde eğitim oturumları, genel kamuoyuna yönelik seminerler, sivil toplum temsilcileri, hukukçular...

Düzenlenen etkinlikler arasında üniversite ve liselerde eğitim oturumları, genel kamuoyuna yönelik seminerler, sivil toplum temsilcileri, hukukçular ve akademisyenlerle tartışma panelleri, sanatsal etkinlikler ve sergiler yer alıyor.

 

OYUNA DAHİL ET

Kocaeli Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi tarafından günün amacı kapsamında yer alan “temel özgürlüklere saygı” yargısından yola çıkılarak, “Engelli bireylerin temel insan haklarından yararlandığı ve toplumsal yaşama ayrım yapılmadan katılabildikleri bir toplum” vizyonuyla 14 Eylül 2015 tarihinde, Yetiştirme Yurtlarında kalan 12-18 yaş aralığındaki öğrencilere yönelik olarak Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı’nda “Oyuna Dahil Et” etkinliği organize edildi.

 

TOPLUMSAL HAYAT

Etkinlikte Tuğba Canşalı Öğrenme Tasarımları’nın 4 kişilik eğitmen kadrosu tarafından 3 oyundan oluşan istasyonlar kurularak, oyunların uygulaması eşzamanlı yapıldı ve her oyun bitiminde katılımcılar istasyon değiştirdi. Oyunların ardından, engellilerin etkin ve üretken bireyler olarak topluma katılmalarını sağlamaya yönelik bir oluşum olan “Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi Vakfı” gezilerek, engellilik ve toplumsal hayata dahil olma konusunda katılımcıların farkındalıkları arttırılmış oldu. Etkinlik sonunda içerisinde AB hakkında yayınlar, defter, kalem, kitap ayracı gibi malzemeler bulunan okul çantalarını alan öğrenciler mutluluklarını teşekkür ile dile getirdiler.

16 Eylül 2015 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR