Şişmanoğlu,Pazartesi mahkemeye gidiyor!

Genel merkezden gelecek olan tebligatı bekleyen Şişmanoğlu, kendisine atılan iftira atanlarla mahkeme de hesaplaşacağını açıkladı Kızılay Genel Merke...

Genel merkezden gelecek olan tebligatı bekleyen Şişmanoğlu, kendisine atılan iftira atanlarla mahkeme de hesaplaşacağını açıkladı

Kızılay Genel Merkezi’nden gönderilen bir müfettiş sonrasında görevinden alınan ve üyeliği silinen Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu, girmesinin yasak olduğu şube binası önünde basın açıklaması yaptı. 45 yıldır Kocaeli'nde yaşamaktayım diyen Şişmanoğlu “Kocaeli’nde siyaset ve ticaret yaptım. Kocaeli'ndeki yaşamım boyunca hakkımda hiçbir şaibe olmadı. 2005 yılında Başkan olarak Kızılay'ın kalesini beklemek üzere siyasetten çekildim. 25 yıldan fazla Kızılay'da çeşitli kademelerde gönüllü olarak hiç bir ücret almadan görev yaptım. Tıp merkezi yöneticiliğim dolayısı ile yine ücretsiz ve gönüllü olarak işimi terk etmek sureti ile 10 yıl boyunca tam gün görev yaptım” dedi.

 

simsman.gif

 

MUSALLAT OLANLARI ENGELLEDİK

Yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte Tıp merkezini herkesin sevdiği ve tercih ettiği, Kocaeli’nin bir numaralı tıp merkezi haline getirdik diyen Şişmanoğlu “2010 yılında hükümetin bir kararıyla tıp merkezi sağlık bakanlığına devredildi. Gelirlerimiz bir anda sıfırlandı. Çalıştık çabaladık. Yönetim kurulu arkadaşlarım ile birlikte olağanüstü emek verdik. Gelirlerimizi aylık 100 bin TL seviyesine getirdik. Bir buçuk yıl içinde kendi imkânlarımızla Kızılay’a Plaj yolunda 8 milyon TL değerinde iskâna hazır 3300 m2 lik bir mülk kazandırdık. 200 bin TL’ye yakın yatırımla şubemizi 300 m2 nin üzerinde bir alana sahip yeni yerimize taşıdık. Tıp merkezimizi aylık 50 bin  TL ile kiraya verdik. Kızılay’ın malını beytülmal mantığı ile koruduk. Çoğalttık. Şahsi menfaatleri için Kızılay’a musallat olanları engelledik. Kızılay’ın bir kuruşunu dahi kimsenin hortumlamasına izin vermedik” açıklamasında bulundu.

 

TUZAĞI KURANLAR CEZALARINI BULDU

Hükümetin yanında yardımcı kurum olduk diyen Şişmanoğlu “Ama Kızılay Kocaeli şubesini siyasi anaforlardan uzak tuttuk. Her siyasi düşünce ile iyi geçindik. Her kesimden yardım ve bağış aldık. Rant artınca hevesliler arttı. Üç kez kumpasla karşı karşıya kaldım. Tutmadı. Kızılay’ın Kocaeli Uluslararası Fuar alanındaki deposunda yapılan hırsızlıkla alakalı şahsıma kurdukları tuzak sebebi ile ağır cezada yargılandım. Çok şükür beraat ettim. Tuzağı kuranlar cezalarını buldu. Kızılay'ın malını babalarının malı gibi kullanmaya heves edenlere fırsat vermedik. Kızılay iş merkezindeki Cafe kiracısı Cevdet Sert Genel Merkez tarafından tahliye edilince bana iftiralarda bulundu” ifadelerini kullandı.

 

TASFİYE ETMEYE ÇALIŞIYORLAR

Sözlerine devam eden Şişmanoğlu “Cevdet Sert tehdit etti. Mahkemeye verdim. 1.tehdittten 15 ay Ceza aldı. 2. ve 3. tehdit ve İftira mahkemededir. Sonucunu bekleyeceğiz. Bütün teşebbüsleri boşa çıktı. Savcılığa şikâyet dilekçeleri verdiler. Beni ve Yönetimimi ihaleye fesat karıştırmakla suçladılar. Savcılık gereği şekilde inceledi. Hiç bir suç unsuru olmadığına dair karar verdi. Taleplerini reddetti. Bunun üzerine Kızılay’ın içinden yıpratmaya çalıştılar. Seçimlere müdahale etmeye çalıştılar. Onlarda tutmadı. Genel merkez seçimleri yapıldı. Biz şube olarak bu günkü genel Merkez yönetimini desteklemiş olmamıza rağmen bizi güçlü gördükleri için tasfiye etmeye çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

 

GEREKTİRECEK HİÇBİR ŞEY YOKTU

Yeni yönetim kendine göre yeniden yapılanmak istiyor diyen Şişmanoğlu “Önce genel merkez talimatıyla Müfettiş ve eski Adapazarı şube başkanı olan bir yönetim kurulu üyesi aracılığı ile istifamız istendi. Kabul etmedim. Bir müfettiş daha gönderdiler. 30 yıllık şubecilik hayatımda kaç kez teftiş gördüm. Bu güne kadar hiç görmediğim şekilde çok detaylı incelediler. Görevden alınmamızı gerektirecek hiçbir şey yoktu. Sudan bahanelerle rapor düzenlediler. Geçmişte hatırlarsınız Kızılay deposundan çadır çalan Kızılay’ın şoförü ve kurduğu ekip, yakalanınca beni suçlamış, 20 ay boyunca Ağır Cezada yargılandıktan sonra onların her biri 5 yıla mahkum olmuş ben beraat etmiştim” dedi.

 

RAPOR DÜZENLEYEREK BENİ GÖREVDEN ALMIŞLARDIR

Şimdide aynı oyunun içerisindeyim diyen Şişmanoğlu “Kızılay'ın parasını çalan Kızılay’ın muhasebecisi müfettişler tarafından sorgulanınca çaldığı parayı bana verdiğini söyleyerek suçu benim üzerime atmaya çalışmıştır. Diğer çalışanlarında bu işten haberi varmış. Ne bana, ne yönetimime, ne de genel merkeze bu konuda bilgi vermediler. Şimdi ise biz biliyorduk diyorlar. Benim bu konuda ne imzam, ne el yazım, ne talimatım, ne de bilgim vardır. Müfettişler görevden almak için bahaneyi bulduklarına inanarak benim ifademe başvurmadan rapor düzenleyerek beni görevden almışlardır. Çalınan para müfettiş raporuna göre öyle zannediyorum ki 3-5 bin TL civarındadır. Ayda 50 bin TL ailece geliri ve ciddi mal varlığı olan benim böyle bir çirkinliği ve ahlaksızlığı yapmam mümkünmüdür” diye sordu.  

 

MADALYA BEKLERKEN BU REZİLLİĞİ YAPTILAR

Ben ve arkadaşlarım, sadece Allah’ın rızasına talip olduk diyen Şİşmanoğlu “Hepimiz şehirde bilinen, saygın yeri ve konumu olan insanlarız. Yönetimimi de sudan sebepleri bahane ederek görevden aldılar. Suçlamalar çok ağırdır. Bizlerin savunmasını dahi almadılar. Çalanın beyanı ile görevden alma nerede görüşmüştür. Aslında bizler madalya beklerken bu rezilliği yaptılar. Hiç hak etmediğimiz halde genel merkezden gönderilen Müfettiş ile bizi görevden alacaklarını bildirdiler. Üyelik kaydımızı bile silmişler. Bize terörist muamelesi yaptılar. Kızılay’a girişimizi kamera ile tespit ettirdiler. Kızılay’a polis getirttiler. Kızılay’dan bizi suçladıkları konularda müdafaamızı yapmamız için tarafımıza ait fotokopi evraklarını bile almamıza izin vermediler” açıklamasında bulundu.

 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI MÜFETTİŞİ DEĞİL  KIZILAY GENEL MERKEZ MÜFETTİŞİDİR

Şahsi evraklarımızı dahi utanmadan personele arattılar diyen Şişmanoğlu “Her birimizin Kocaeli de itibarı vardır. Yıllarca Şubeyi gözbebeği gibi koruyan insanlara reva görülen bu muamele terbiyesizliğinde üzerinde bir hadisedir. Kocaeli şubesinin gelirleri artmış, şube zengin şube haline gelmiştir. Ciddi bir getirime sahiptir. Bazılarının gözü üzerimize çevrilmiştir. Kayyum olarak gönderdikleri kişi bazı basın organlarında yazıldığı gibi İçişleri Bakanlığı müfettişi değil Kızılay genel merkez müfettişidir. Seçilen zaman Benim Gökçeada'da tatilde olduğum zamandır” açıklamasında bulundu.  

 

BİZ DESTEK VERMESEYDİK SEÇİMİ KAZANAMAZDILAR

Şubemize 14 Temmuz darbesi yapılmıştır diyen Şişmanoğlu “15 Temmuz darbe girişiminden bir gün önce Genel merkez yönetim kurulu tarafından görevden alınma kararı alınmış, 18 Temmuzda jet hızıyla uygulamaya konulmuştur. Hem de Ülkede birçok hadiselerin olduğu zamanda. Bu makamlar kimsenin malı değildir. Herkes başkasına reva gördüğü muameleye muhatap olmaya mahkümdur. Seçimden önce şahsıma Genel Başkan dahil “bize bir emriniz var mı?. Desteklerini hassaten rica ediyoruz" diyenler, biz destek verip de seçimi kazanınca bize bu muameleyi reva görüyorlar. Biz destek vermeseydik seçimi kazanamazdılar. Bizim Kızılay camiasındaki gücümüzden çekindiler. Belli ki bunlar kendilerine göre kadro kuruyor” şeklinde konuştu.

 

MAHKEMEYE GİDİYOR

Bu nasıl bir kadro anlayabilmiş değilim diyen Şişmanoğlu “Bizim neremizi beğenmediler. Herkes geldiği gibi gider. Nitekim şimdiye kadar hep öyle oldu. Mühim olan arkada düzgün bir iz bırakabilmektir. Biz İzmit'te yaşıyoruz. Yaşamaya da devam edeceğiz. Yanlış yapmamak Allah’a mahsustur. Bu kadar yıldır bu kentte yaşıyor, iş ve hizmet yapıyoruz. Çok şükür yüzümüzü öne eğecek hiçbir yanlışımız olmadı. Yaptığımız her güzel iş Ülkemize hizmet, çocuklarımıza mirastır. Hayırlısı ne ise o olsun. Kızılay bizim gözbebeğimizdir. Kimse baki değildir. Bu sıralardan çok kişi geçti. Keser döner sap döner, gün gelir devran döner. Gücün arkasına sığınıp kimse insanlığını unutmasın. Yıllarını Kızılay’a vermiş bir ekibe yapılan bu muameleye söyleyecek kelime bulamıyorum. Bu muamele Kızılay’ın Kocaeli şubesine sürülmüş kara bir lekedir. Türk adaleti bu kara lekeyi aklayacaktır. Son gülen iyi güler sözünü hatırlatırım. Avukatımız vasıtasıyla İdari mahkemeye başvurup, yürütmeyi durdurma kararı alma girişiminde bulunacağız” ifadelerini kullandı. Baskın açıklamasına Kızılay Kocaeli Şube Başkanı Muzaffer Şişmanoğlu’nun yanı sıra yönetim ve denetim kurulu üyeleri Harun Yaşar Aliş, İsmail Kolaylı, Mehmet Kamış, Erol Alpaslan, Zafer Kızılkaya, Mustafa Çavuş, İsmail Kılıçaslan’da katıldı.

Serkan BORLAK

 

22 Temmuz 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

ali - atın gitsin bu fosili ne yararı olmuş bu memlekete yaşından utan gitde yerine genç dinamik nesil gelsin fosil

Yanıtla . 0Beğen 22 Temmuz 13:46
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR