Kocaeli’de bir ilk!

HAYVANLAR İÇİN NE KADAR HUKUK? 19 Aralık tarihinde düzenlenen panelde; deney, yiyecek, giyecek ve eğlence uğruna sömürülen tüm hayvanlar adına ko...

BÜYÜT

HAYVANLAR İÇİN NE KADAR HUKUK?

19 Aralık tarihinde düzenlenen panelde; deney, yiyecek, giyecek ve eğlence uğruna sömürülen tüm hayvanlar adına konuşuldu.

 

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Konferans Salonunda düzenlenen panele, hayvan severler tarafından yakından tanına ve sevilen, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarıyla dikkat çeken Av. Hülya Yalçın konuşmacı olarak katıldı.

 

5199 SAYILI KANUN TASARISI NE GETİRECEK?

Kocaeli Doğa ve Hayvan Dostları Derneği, Kocaeli Üniversitesi Doğa ve Hayvan Dostları Kulübü, Kocaeli Barosu Hayvan Hakları Komisyonu ve Kocaeli Vegan-Vejeteryan Hareketi tarafından ortaklaşa düzenlenen "Hayvanlar İçin Ne Kadar Hukuk?' konulu konferansın ana teması, Hayvanları Koruma Kanunu tasarısının neyi değiştirip, neyi değiştirmeyeceği ve kamuoyunu yanıltan maddelerin irdelenmesi oldu. İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Av.Hülya Yalçın, Eskişehir Barosundan Av.Mustafa Çakı, Kocaeli Barosu Hayvan Hakları Komisyon Başkanı Av.Mücella Elgin özellikle bu konu üzerinde durarak, barolar arasında hayvan hakları için sürdürülmekte olan kurultay çalışmalarından ve hukuk örgütlenmesinden bahsettiler.

 

HAYVANLARA ADALET PLATFORMU KURULDU

Ayrıca Türkiye'nin çeşitli barolarından avukatların bağımsız ve gönüllü olarak yaklaşık bir yıl önce oluşturdukları Hayvanlara Adalet Platformu (HAD)'ın kuruluş bildirgesi de bu konferansa Eskişehir Barosundan katılan Av.Mustafa Çakı tarafından okunarak ilan edildi. Konferansın sonunda katılımcılardan gelen sorular cevaplandı.

22 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR