TEV Kocaeli Şubesi yeni projeler peşinde

        Türk Eğitim Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Selma Bilgisu, başarılı çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Seminerler, geziler düzenleyen TEV, yeni...

BÜYÜT

 

 

 

 

Türk Eğitim Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Selma Bilgisu, başarılı çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Seminerler, geziler düzenleyen TEV, yeni projeler peşinde.  Şube Başkanı Selma Bilgisu, çalışmalarını şu şekilde özetledi: Türk Eğitim Vakfı Kocaeli Şubesi olarak bursiyerlerimizi yakından tanımak, kişisel, mesleki ve sosyal alanlarda gelişimlerine destek olacak çalışmalarımıza 08.03.2014 Dünya Kadınlar Günü’nde  bir başka kapıyı aralayarak devam edilmiştir. Farkındalık konusunda değişik bakış açıları geliştirmek adına bu program gençlere hayatın dizginlerinin elde nasıl tutulacağı konusunda verilmiş olup Tüpraş Kurumsal İletişim Müdürü Seval Kızılcan’ın interaktif sunumu bursiyerler tarafından heyecanla izlenmiştir.

 

KİŞİSEL GELİŞİM PLANLARI

 

Daha sonra Kocaeli Dişhekimleri Odası adına dişhekimi Reyhan Karaaslan ile Meral Başyiğit etkinliğe katılan 26 bursiyerimize kişisel bakım için ağız ve diş sağlığı konusunda   bilgilendirme yapmışlardır. Bursiyerler ile ilişki gelişimi için gündemleri yaşadıkları zorlukları aşmak üzere yaptığımız kişisel gelişim planları kapsamında NLP, etkili iletişim, kişisel bakım için diş sağlığı gibi geniş bir yelpazede gönüllü eğitimciler desteği sağlıyoruz.

 

BRİÇ KURSU

 

Kocaeli Şubesi olarak TEV çatısı altında bir ilk sosyal aktivitede, Kocaeli Büyükşehir Briç Spor Kulübü ile Dünya Olimpiyat komitesinin onayladığı bir zeka sporu olan briç konusunda işbirliği yapıldı. Bu işbirliğindeki amacımız öğrencilerimizin ders saatleri dışında briç sporunun konsantrasyon arttırıp hafıza güçlendirici özelliği ile sosyalleşmesi, eğlenceli bir hobi edinmeleridir. Briç kursu haftada bir gün olmak üzere 8-10 kişilik bir öğrenci grubu ile yapılmaktadır.

 

EKİPTEKİ ROLÜNÜZ

 

İyi ekip oluşturmakta en önemli kriter olan farklı ekip üyelerinin, eylem odaklı, insan odaklı ve düşünce odaklı  rollerden hangisinde  güçlü oldukları, hangisinde  gelişim gösterebilecekleri  öğrencilerimize interaktif bir şekilde aktarıldı, kendilerini keşfetmeleri sağlandı. Seminer, İstanbul Baltaş Grubu Eğitim Program Yöneticisi Yasemin Başar tarafından verilmiştir.

 

 

ÇAĞIMIZIN MESLEĞİ KOÇLUK

 

Öğrencilerimizin yaşamlarında elde etmek istediklerine ulaşmakta, içsel mutluluğu ve motivasyonu yüksek bireyler olmalarında, başarılı ilişkilere liderlik edebilmelerinde ve iş-okul-özel yaşamlarında en iyi sonuçlar üretebilmeleri adına kendilerine destek  sağlayacak ipuçlarını bulabilecekleri, eğitim sonunda  bir Yaşam Koçu ile periyodik bireysel çalışmalar yapma şansı elde ettikleri  bir  organizasyon yapılmıştır. Böylece kendilerine yepyeni kapılar açılmıştır. Seminer Yaşam Koçu/Uluslararası Koç/Eğitmen Rana Kaplan tarafından verilmiştir.

 

ŞİDDET VE HUKUKİ KORUNMA

 

Kocaeli Şubesi Yürütme Kurulu Üyemiz Avukat Serpil Özok ülke gündemimizde sürekli yer alan şiddet konusunu güncel yasalar, karşılaştığı vakalar ile tecrübelerini harmanlayarak  masaya yatırmış, gelecek nesillere örnek olması gereken adımları ve çözüm önerilerini öğrencilerimizle paylaşmıştır.

 

ATATÜRK'ÜN GENÇLİĞİ ANITKABİR'DE

 

Türk Eğitim Vakfı TEV’in 47.nci Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Anıtkabir’de düzenlenen törene Kocaeli Şubesi 25 bursiyeri katıldı. Kocaeli Üniversitesi Elektronik Haberleşme son sınıf öğrencisi Rukiye Açar, “ülkemizin dört bir yanından gelen bursiyer arkadaşlarımla, yarım yüzyıla yaklaşan köklü geçmişe sahip vakfımızın kuruluş yıldönümünde ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda olmak, bu duyguyu yaşamak heyecan vericiydi.”

 

FORD OTOSAN’A TEKNİK GEZİ

 

Türk Eğitim Vakfı Kocaeli Şubesi olarak bursiyerlerimizi yakından tanımak, kişisel, mesleki ve sosyal alanlarda gelişimlerine destek olacak çalışmalarımıza okullarında almış oldukları  akademik eğitime destek olması amacıyla 13 Mayıs 2014 Salı günü Ford Otosan’a  teknik gezi yapılmış, teorik bilgilerin yanında  üretim sahası gezilerek otomotiv sektörü  hakkında bilgi edinilmiştir. 

 

ÖDÜL TÖRENİ

 

2012-2013 öğretim yılında başarılı olan öğrencilerimize başarılarını teşvik amacıyla banka hesaplarına yatırılan ödül burslarının simgesi olan takdir belgeleri ofisimizde yapılan bir törenle kendilerine verilmiştir.

 

 

 “AB SOSYAL SORUMLULUK PROJE YAZILIMI”

 

Türk Eğitim Vakfı Kocaeli Şubesi bursiyerlerinin kişisel, mesleki ve sosyal alanlarda gelişimlerine destek olacak bir eğitim programı daha gerçekleştirdi. AB sosyal sorumluluk proje yazılımı konulu eğitim programı KOGED (Kocaeli Kültürel Gelişim ve Sosyal Dayanişma Derneği) AB projeleri yazarı ve danışmanı Ayşe Öztürk tarafından verildi.

TEV bursiyeri üniversite öğrencilerinin bir amaç ve hedefe yönelik organizasyon içinde görev yapmak, takım olarak ilerlemek, proje süreci tasarlamak, sunum, yazılım, raporlamayı içeren iletişim süreçlerini kavramak, yurttaşlık düşüncelerini geliştirmek ve bunu AB standartlarında yapmayı öğrenmek ,iş yaşamının başında farklı deneyim, bilgi ve donanımlara sahip olmalarını amaçlayan bu program ,uygulamalı grup çalışması  ve interaktif katılımla bursiyerler tarafından heyecanla izlendi.

 

 

2006’DA FAALİYETE BAŞLADI

“Gençliğin yetişmesinde hizmet, bir insanlık borcudur.” felsefesi ile 1967 baharında merhum Vehbi Koç’un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 hayırsever tarafından kurulan, Türk Eğitim Vakfı (TEV) öncü gençler ve onları yetiştirecek eğitim sistemini desteklemek hedefi ile çalışmalarına başlamıştır. Kırk yedi yıldır yurt içi 210.000, yurt dışında lisans ve üstü yaklaşık 1514 öğrenciye burs verilmiştir. 13 kentte şubesi bulunan, Kocaeli’de 2006 yılında faaliyetlerine başlayan şubenin başkanı Selma Bilgisu, yürütme kurulunda Seval Kızılcan, Prof. Dr. Osman Bozdağ, Prof.Dr. Yavuz Gürkan, Prof. Dr. Sarp Ertürk, Avukat Mükerrem Güzelel, Avukat Serpil Özok görev yapmakta.

17 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR