Baran, gençlere konuk oldu

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından organize edilen “Geleceğin Yönünde Aydınlar” programına konuk o...

Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Kocaeli Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından organize edilen “Geleceğin Yönünde Aydınlar” programına konuk oldu. Fuar içindeki Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleşen programa Başkan Baran’ın yanı sıra; Kocaeli Kent Konseyi Başkanımız Abdullah Köktürk, Genel Sekreter Gültekin Görüm, Gençlik Meclisi Başkanı Ozan Denli ve Sakarya Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Alperen Şerifoğlu ile yöneticiler katıldı.

 

DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Ozan Denli, programdaki amaçlarının gençlerin kentin gelişmesi ile ilgili eleştiri, öneri ve düşüncelerini yerel yöneticilere söyleyebilmelerini sağlamak olduğunu dile getirdi. Denli’nin ardından konuşan Başkan Baran ise deneyimlerini gençlerle paylaştı.

 

YATIRIMLARI ANLATTI

Gençlere ülke ve dünya gündemini takip etmelerini tavsiye eden Baran, “Geleceğinize sahip çıkan gençlere ihtiyacımız var. Çalışan, okuyan, üreten, araştıran gençlerimizle geleceğe daha güvenle bakacağız” dedi. Gençlere yönelik projelerden de söz eden Baran, spor okulları, gençlik merkezleri, eğitime katkı payları, spor kulüplerine malzeme yardımı ve ilçede devam eden yatırımlar hakkında da bir sunum yaptı.

 

EĞİTİME BÜYÜK DESTEK

Türkiye’de üniversite öğrencilerine burs veren tek belediye olduklarını dile getiren Baran, “Eğitime destek oluyoruz. Sadece ilçemizdeki okullar ve öğrencilerimize değil, farklı illerdeki öğrencilerimize de katkı sunuyoruz. Dershane hizmetini halkımızın ayağına getirdik. E-dershane hizmetiyle öğrenci ve eğitimcilerimizin, ödevlerini kolaylıkla yapmalarını sağladık. Bu projemiz ‘En İyi Sosyal Sorumluluk’ dalında birincilik aldı” dedi.

 

“TEKNOLOJİYİ KULLANIN”

Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Başkan Baran, dünyanın hızla değiştiğini dile getirerek, “Teknoloji sürekli gelişiyor. Bilgiye teknoloji ile ulaşabiliyoruz. Bu şansı iyi kullanarak kendimizi geliştirebiliriz. Enerjimizi sizlerden alıyoruz. Sizin heyecan ve coşkunuza ihtiyacımız var” diye konuştu.

03 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR