Zeytinoğlu: Bütçe fazlası sevindirdi

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan ekim ayında 5,2 milyar TL olarak gerçekleşen bütçe fazlası...

Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan ekim ayında 5,2 milyar TL olarak gerçekleşen bütçe fazlası ile ilgili değerlendirmede bulundu. Açıklamasında açıklanan bütçe fazlasının kendilerini sevindirdiğini dile getiren Başkan Zeytinoğlu, “5,2 milyar liralık bütçe fazlası, gelirlerdeki yüzde 28,2 oranındaki olağanüstü artıştan kaynaklandı. Bu artışı sevindirici buluyoruz” dedi.

 

“DENK BÜTÇE İSTİYORUZ”

Yılın ilk 10 ayındaki bütçe gelirlerinin giderlerden daha fazla arttığını belirten Zeytinoğlu, “Bu dönemde giderler yüzde 11,5 artarken gelirler yüzde 14,5 oranında yükseldi. Gelirlerin giderlerden daha fazla artmasını olumlu değerlendiriyoruz. Ancak bütçe giderlerinin enflasyon kadar artmasını denk bütçeye ulaşabilmek için istiyoruz” dedi.

 

“İŞSİZLİK ARTIŞI SÜREBİLİR”

Zeytinoğlu ayrıca TÜİK tarafından açıklanan işsizlik verilerini de değerlendirerek, “İşsizlik oranımız ağustos ayında yüzde 10,1 olarak gerçekleşti. Önümüzdeki aylarda da sezonsal nedenlerle bu artışın devam edeceğini bekliyoruz” diye konuştu.

18 Kasım 2015 Kocaeli- EkonomiYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR