AKP’de kader günü 12 Kasım

AKP’de başlayan temayül yoklamalarının ikinci ayağında ilçe ve belediye başkanlarının görüşleri alındı. Sorunlu olan ilçelerde mevcut başkanla birlikt...

BÜYÜT

AKP’de başlayan temayül yoklamalarının ikinci ayağında ilçe ve belediye başkanlarının görüşleri alındı. Sorunlu olan ilçelerde mevcut başkanla birlikte en fazla 3 aday, 12 Kasım’da Ankara’ya çağırılacak ve başkanlığı tebliğ edilecek

AKP’de ilçe kongreleri öncesinde başlayan temayül yoklamalarının ikinci ayağı Antikkapı’da yapıldı. Antikkapı’da AKP Bölge Koordinatör Milletvekili Hasan Ali Çelik ve İl Koordinatörü Temel Coşkun, ilçe ve belediye başkanlarıyla bir araya gelerek görüş ve düşüncelerini öğrendi. Yapılan görüşmelerin sonuçları ise Ankara’da değerlendirilecek.

‘TAZE KAN DEĞİŞİMİDİR BU’
Görüşmeler öncesinde yapılan kahvaltının ardından açıklama yapan İl Başkanı Mahmut Civelek, “Heyecanlı ve güzel saatler yaşıyoruz. Son temayül sonrasında bir değerlendirme daha yapılacaktır. Ardından ilçe kongreleri başlayacaktır. Bizi 2023’e taşıyacak kadrolar kurulacaktır. Şuanda ki kadrolarımızdan sorunumuz yoktur. Seçim dönemidir. Her seçim döneminde olduğu gibi bu kadroların taze kanlarla değiştirilmesi yönetimlerde değişim yaşanması, kenti kucaklayacak kadroların oluşması için yapılacaktır. Aralık ayı sonu itibariyle de kongreler bitecektir” dedi.

DEĞERLENDİRME YAPILACAK
İl Koordinatör Milletvekili Temel Coşkun, “Geçen hafta yapılan temayül yoklamasının değerlendirilmesi yapılmıştır. Bugün tekrar ilçe ve belediye başkanlarımızla bir değerlendirme daha yapacağız” derken, Bölge Koordinatör Milletvekili Hasan Ali Çelik, “Kongre sürecindeyiz, partimiz uyum ve daha fazla başarı ile değerlendirilmektedir. En üst seviyede başarı ve uyum hedeflenmektedir. Bu yönde çalışma başlatıldı. Kriterler belirlendi. Delege seçimleri nasıl yapılacağı belirlendi. Her şey şeffaf olarak yapılmıştır. Sınırlı sayıda kişi tarafından bu çalışmalar yapılmıştır. Ben biliyorum diyen kişi yanlış söylemiştir” dedi.

‘EN FAZLA 3 İSİM YAZILSIN’
Bu çalışmanın ülke genelinde yapıldığını belirten Çelik, “Devamı talep edilen yerler var. Buralarda çalışma yapmak doğru değildir. Varolan ortak kanaat üzere işlem yapıyoruz. Hazırlanan form ile il başkanı ve il koordinatör milletvekillerine verdiğimiz formlarda en fazla 3 ismin yazılmasını istiyoruz. Bu isimler 12 Kasım’da Ankara’ya davet edileceklerdir. Genel Başkanımız ve Teşkilat Başkanımızın huzurunda değerlendirme yapılacak. Ondan sonra görev verilecek. Kongreye gitmesi sağlanacak” değerlendirmesinde bulundu.

İLÇE YÖNETİM KRİTERLERİ
Çelik, “Devam etmesi onay gören kişi AKBİS kanalıyla ilçelere gönderilecek. İlçe yönetim kurulu oluşturulurken, bir listeli yapıya çaba gösterilmesini istiyoruz. Kırılganlıkları arzu etmiyoruz. İnsani duygular ön plana çıkıyor. Çoklu yapılar kırgınları beraberinde getiriyor. Kimsenin üzülmesini istemiyoruz. İlçe yönetim kurulları oluşturulurken, başkan adaylarına söyleniyor. Kadın üye sayısı bellidir. Yüzde 30’dur. Bu sağlanmalıdır. İlçe yönetimlerinde 35 yaşın altında gençlik kollarından gelmiş kişiler olacak. Meclis üyelerinden sınırlı sayıda olacaktır. Yüksek Öğrenim Mezunu ilçe büyüklüklerine göre şarlar sunuluyor. Kamu kurum veya kuruluşlarında, çalışmayanlar tercih edilecek. Akrabalık ilişkileri olmayacak”.

‘YANINDA 2 KİŞİYLE GELECEK’
Kendimize parti yapmıyoruz. Muhtarlar olmayacak. Yedekler için de bunlar geçerli olacaktır. İlçelerde isimler toplum tarafından onay görmüş kişilerin yönetimde olması gerekiyor. En aktif iller arasında Kocaeli ve Sakarya gelmektedir. Çağrılacak olan ilçe başkanımız yanında iki kişiyle gelecekler. AKP Genel Merkezi’nde il başkanızla davet edeceğiz. Teker teker orada görüşme yapılacak” açıklamasında bulundu.

05 Kasım 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR