MHP’NİN KÖRFEZ İLÇE BAŞKANI ZEKİ GÜRSU ÇOK İDDİALI:

“Körfez’de seçimi ya kazanacağız ya kazanacağız”MHP Körfez İlçe Başkanlığına atanan Zeki Gürsu, belediye başkan adayları Salih Şirin ile seçimi kazana...

BÜYÜT“Körfez’de seçimi ya kazanacağız ya kazanacağız”

MHP Körfez İlçe Başkanlığına atanan Zeki Gürsu, belediye başkan adayları Salih Şirin ile seçimi kazanacaklarını, seçimi kazanma dışındaki her ihtimalin kendileri için başarısızlık olduğunu söyledi


Haber: Mesut AKBULUT
MHP Körfez İlçe Başkanı Yağız Öztürk, bir süre önce istifa etmişti. Öztürk’ün yerine geçici olarak Av. Doğan Bekiroğlu atanmıştı. Geçtiğimiz hafta MHP’nin Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şevkat Çetin, MHP eski Körfez İlçe Başkanı Zeki Gürsu’yu Ankara’ya çağırarak ilçe başkanlığını kendisine tebliğ etmişti. Gürsu da yönetim kurulu listesini onaylayarak 30 Mart 2014’te yapılacak olan yerel seçimlerin startını verdi.
GÜRSU, BAŞARILI BİR TEŞKİLATÇI
1999’da yapılan yerel seçimlerde Körfez İlçe Başkanı iken Erhan Yenilmez’in adaylığıyla Körfez Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanan Zeki Gürsu, çok başarılı bir teşkilatçı. O yıl, MHP’nin Körfez’de seçim kazanamaz diyenlere Erhan Yenilmez’in belediye başkanı olmasında büyük pay sahibi olarak rüştünü ispatladı.
ZEKİ GÜRSU HEYECAN YARATTI

Aradan uzun zaman geçmesine rağmen siyasetten hiç kopmayan Gürsu’nun tekrar ilçe başkanı olması, ilçede büyük bir heyecan yarattı. Zira Zeki Gürsu, çıkaracağı belediye başkan adayı ile Mart 2014’teki seçimleri kazandırır mı? diye MHP’lilerde büyük bir heyecan yarattı.
“MHP’Yİ YETERİNCE TANIMIYORLAR”
MHP Körfez İlçe Başkanlığına atanır atanmaz kolları sıvayan Zeki Gürsu, güçlü bir yönetim kurulu kurarak seçim startını verdi. Seçim çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Gürsu şu açıklamalarda bulundu; “MHP, çok dinamik bir partidir. Biz de bu dinamiği harekete geçirmek için çalışmalara başladık. Biz kazanmak için yola çıktık. Şunu ifade etmeliyim ki, milletimiz henüz MHP’yi iyi tanımıyor. Bir Diyarbakırlı arkadaş ile görüştük, kendisine MHP’yi anlattım. O da, biz MHP’yi böyle bilmiyordum deyip, bundan sonra MHP’ye destek vereceğini söyledi. Halkımıza MHP’yi daha iyi anlatıp, onların desteğini isteyeceğiz.
“GÜÇLÜ BİR KADIN ORDUMUZ VAR”

Biz gençlerle, bayanlarla güçlü bir ordu kurduk. Çok güçlü bir bayan ordumuz var. Onlar, ev ev dolaşıp, MHP’yi anlatacaklar, MHP’nin bu ülke için ne kadar önemli bir parti olduğunu ifade edecekler. Bizler bayrağımızı seviyoruz, vatanın bütünlüğünden yanayız, bölünmeye karşıyız, Atatürk’ün ilke ve devrimlerini benimsiyoruz. Bu düşüncede olan herkesi partimize davet ediyoruz.
YENİLMEZ, 38 DAVADAN BERAAT ETTİ
Körfez Belediye Başkan adayımızı belirlerken, birçok istişarede bulunduk. Körfez eski Belediye Başkanı Erhan Yenilmez ile de görüştüm. Erhan Bey’den söz açılmışken, bilindiği gibi Erhan Bey hakkında soruşturma açılmıştı. Bütün davalardan, yani 38 davadan beraat etti. Erhan Bey dönemine ait hiçbir şaibe bulamadılar. 1999-2004 arasındaki dönemde veremeyeceğimiz hesabımız yoktur. Çünkü, biz milliyetçi bir anlayışla belediyeyi yönettik, hiçbir şaibeye bulaşmadık, alnımızın akıyla görevi devrettik.


YENİLMEZ’DEN ŞİRİN’E DESTEK
Erhan Bey ile yaptığım istişarede bana CHP eski Körfez İlçe Başkanlığından istifa edip MHP saflarına katılan Salih Şirin’in belediye başkanlığı için çok ideal bir isim olduğunu söyledi. Zaten biz de aynı fikirde idik. Salih Bey’in, Erhan Bey tarafından olumlu karşılanması ve kendisinin tam destek vereceğini söylemesi bizim için çok önemlidir.
“40 BİN YERLİ OYU VAR”
Salih Şirin, bizim Körfez Belediyesi Başkan adayımızdır. Kendisi sevilen, sayılan biridir. Körfez’in yerlilerindendir. Şunu ifade etmeliyim ki, Körfez’de 40 bin civarında bir yerli oyu vardır. Körfez’i yerli bir adayın yönetmesini arzu ediyoruz. Şunu da ifade etmeliyim ki, bütün derneklerle, sivil toplum örgütleriyle çok iyi bir diyalog içindeyiz. Adayımız Salih Şirin olduktan sonra, bize güvenen insanlar akın akın partimize gelmeye başladı. Salih Şirin etrafında kenetlenmeye başladı.
“KÜRTLERLE, ALEVİLERLE SORUMUZ YOK”

MHP olarak çok güzel bir meclis üyesi listesi yapacağız. Her kesimden oy alabilecek bir meclis üyesi listesi olacak. Listemizde Kürt kökenli , Alevi kökenli vatandaşlarımız da bulanacak. Şunu ifade etmeliyim ki, her Kürt vatandaşı PKK’lı olarak görmek doğru değil. Bizim anlayışımızı, düşüncemizi benimseyen birçok Kürt kardeşlerimiz, ağabeylerimiz var partimizde. Aleviler yıllarca dışlandı, biz Alevileri kucaklıyoruz. Onların ne kadar bayraklarına bağlı, Atatürk’e bağlı olduklarını biliyoruz. Onların da desteğini istiyoruz. AKP, Alevi açılımlarıyla, Alevileri oyalamaktadır…
“YA KAZANACAĞIZ, YA KAZANACAĞIZ”
Biz 30 Mart 2014’te yapılacak seçimleri kazanmak için geldik. Oylarımızın artması, meclis üyelerimizin olması bizlere yetmez. Biz seçimi ya kazanacağız, ya kazanacağız. Seçimi kazanma dışındaki her ihtimal bizim için başarısızlıktır. Ben kendime güveniyorum, ilçe örgütüme, gençlik kollarına, kadın kollarımıza ve belediye başkan adayımıza güveniyorum. Kocaeli’de MHP’nin seçimi kazanacağı yerlerin başında Körfez gelmektedir. Bunu biliyor ve hissediyorum. Belediye başkan adayımızla planlı ve sistemli bir şekilde çalışıp, Körfez’i AKP’den alacağız.

“AKP’NİN KARŞISINDA MUHALEFET YOKTU”
Şunu ifade etmeliyim ki, 2004 yılından beri belediye başkanı olan AKP’li Yunus Pehlivan, çok rahat bir belediye başkanlı yaptı. Zira, karşısında muhalefet yoktu. MHP’nin mecliste olmaması, kendisi için avantaj oldu. O da muhalefet olmayınca, dediğim dedik deyip, her istediğini yaptı. Körfez’e kalıcı bir eser bırakamadı. Ama AKP, bundan sonra rahat olmayacak. AKP’nin yanlışlarını doğru bilgilerle, belgelerle halkımıza anlatacağız. Körfez halkı, bizim bu açıklamalarımızdan sonra, biz nasıl olmuş da AKP’ye oy vermişiz diye hayıflanacak.
SİYASİ PARTİ AYRIMI YAPMIYORUZ
Son olarak şunları söylüyorum; Biz AKP’nin de, CHP’nin de, SP’nin de, diğer partilerin de oylarına talibiz. Siyasi parti ayrımı yapmıyoruz. Her partiye eşit mesafedeyiz. MHP, Körfez Belediyesi’ni kazanacak. Bizim için MHP’nin Körfez’de oylarının artması, meclis üyesinin kaç tane olup olmadığı önemli değil, biz seçimi kazanmak istiyoruz, bizim için seçimin kazanılması dışında her ihtimal başarısızlıktır söylemini tekrarlamak istiyorum.

SEÇİM STARTINI YAVUZ
SULTAN’DAN VERİYORUZ
Seçim startını Yavuz Selim Mahallesi’nden veriyoruz. Zira, o mahalle bize büyük destek veriyor. Daha önce o mahallede 3-5 temsilci bulamazken, şimdi o mahallede 100 temsilcimiz var. Biz de Yavuz Selim Mahallesi’nin bu olağan üstü desteğinden dolayı seçim startını bu mahalleden vermeyi uygun bulduk. 1999 yılında Körfez’de seçimi kazanacağımız dediğimde, birçok kişi buna inanmamıştı, ama biz seçimi kazanmıştık. Aynı şekilde 2014’deki yerel seçimleri de kazanacağız diyorum. 30 Mart 2014’ten sonra Körfez’i MHP yönetecek. Körfez’in heba olan 9 yılını telafi edip, projelerimizle Körfez’ halkına çok başarılı hizmetler vereceğiz.”

09 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

muhammet KIRIŞGİLOĞLU. - zeki gürsu muhammet KIRIŞGİLOĞLUN'ndan alığı parayı ödesin sonra hizmete talib olsun. EVRAKLARLA İSPAT EDEBİLİRİM.

Yanıtla . 0Beğen 09 Ekim 09:39
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR