Kuyumcular Derneği’nden uyarı: Düşük fiyat, düşük ayar demek

Kocaeli Kuyumcular Derneği, altını düşük fiyattan satan kuyumcuların, düşük ayarda mal sattıklarını belirterek, vatandaşı dikkatli olma konusunda uyar...

BÜYÜT

Kocaeli Kuyumcular Derneği, altını düşük fiyattan satan kuyumcuların, düşük ayarda mal sattıklarını belirterek, vatandaşı dikkatli olma konusunda uyardı.

Kocaeli Kuyumcular Derneği Fiyat Komitesi, Dernek Başkanı Cemalettin Tüysüz başkanlığında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Komite yükselen altın fiyatları ve vatandaşların daha güvenle alışveriş yapabilmeleri için önemli açıklamalarda bulundu. Kocaeli Kuyumcular Derneği Fiyat Komitesi Üyeleri Şenol Mandacı ve Haluk Mamik ile birlikte açıklama yapan Tüysüz, vatandaşları altın alışverişlerinde dikkatli olmaları konusunda uyardı. Derneğin aldığı karar doğrultusunda altın fiyatlarının her gün belirlendiğini ifade eden Başkan Tüysüz, altını düşük fiyattan satan kuyumcuların, düşük ayarda mal sattıklarını belirtti ve vatandaşların bu konuda duyarlı davranmalarını istedi.

ŞİKAYET EDİN
Müşteri kazanırken kuyumculuğun itibarının zedelendiğini belirten Tüysüz, düşük fiyattan altın satanları vatandaşların Kocaeli Kuyumcular Derneği’ne şikayet edebileceklerini kaydetti. Amaçlarının kuyumculuğu en iyi noktaya taşımak olduğunu belirten Tüysüz, aldıkları kararları yaptıkları ziyaretler sonucunda kent yöneticilerine de ilettiklerini dile getirdi. Diyalogdan yana olduklarını belirten Tüysüz, kuyumculuk mesleğine insanların yeniden güven duymasını sağlamayı amaçladıklarını kaydetti.

23 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR