‘Ayrım gözetmiyor, her kesimin duasını alıyoruz’

2010 yılı faaliyet raporunun onaylandığı Derince Meclisi’nde muhalefetin eleştirilerine yanıt veren Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar,.Alemdar...

BÜYÜT

2010 yılı faaliyet raporunun onaylandığı Derince Meclisi’nde muhalefetin eleştirilerine yanıt veren Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar,.

Alemdar: CHP’lilerin yapamadığını ben mi yapacağım?
Derince Belediye Meclisi’nde muhalefetin eleştirilerine yanıt veren Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, “CHP’li belediyelerin yapmadığını bir anda ben mi yapacağım?” dedi.

Derince Belediye Meclisi’nin nisan ayı toplantısını Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar yönetirken toplantıda katiplik görevlerini Adnan Balcı ve Hakkı Öner yaptı. Komisyonların belirlendiği toplantıda Meclis 1. ve 2. Başkan Vekilliklerine Hakkı Öner ile Kadir Bayrak seçildi. Meclis Katiplikleri seçiminde Av. Veysel Kadir Akkuş ve Abdullah Yalçınkaya asil üyeliklere, Mustafa Akdeniz ve Hüseyin Demirelli ise yedek üyeliklere seçildi. Encümen Üyeliklerine ise çoğunluğun kararıyla Halit Aydın, Hüseyin Çepil ve Celal Ayvaz seçildi. Açık oyla yapılan komisyon üyelikleri seçiminde ise kararlar oybirliğiyle alındı. Toplantıda ayrıca Marmara Belediyeler Birliği üyeliklerine İhsan Çimen, Mustafa Çelikkol, Mustafa Akdeniz, Ercan İlter ile Sağlıklı Kentler Birliği üyeliklerine Av. Veysel Kadir Akkuş (Asil), Ercan İlter (Asil) ve Fatma Uzungüngör (Yedek) seçildi.

‘BEN DAHA DEMOKRATIM’
İmar ve Şehircilik Müdürlüğü‘nün yazıları ile bazı komisyon raporlarının da gündeme alındığı nisan ayı toplantısında ana gündem 2010 yılı denetim ve faaliyet raporunun görüşülmesi oldu. Muhalefet grubu üyelerinin de yaptığı konuşmalara cevap vermek için kürsüye çıkan Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar, “Bugün hızla gelişen Derince’nin sorunlarını çözmek çok mu kolay. Bazen 20 yıllık sorunlar önümüze geliyor. 1994’e kadar CHP’li belediyelerin yapmadığını bir anda ben mi yapacağım?” dedi. DEREG Projesi’nin önemine değinen Başkan Alemdar, “Eğer sizlerinde önereceği isimler olursa konferans vermesi konusunda bunu konuşabiliriz biz sizden daha demokratız” diye konuştu.

BÜTÇE AZALTILACAK
Çenesuyu’nun Derince’nin tanıtımı için çok önemli olduğunu söyleyen Başkan Alemdar, Çenesuyu A.Ş.’nin 2008-2009 yıllarıyla ilgili yeminli mali müşavirin hazırladığı raporu da muhalefet grubu meclis üyesi Ali Haymanalı’ya verdi. Fen İşleri’nin bütçesinin artırılması yönündeki taleplere katılmadığını belirten Başkan Alemdar, “Fen İşleri bütçesi azaltılacak. Fen İşleri bütçe olarak azalırken, hareket kabiliyeti ve verimlilik açısından artış gösterecek” dedi. Başkan Alemdar’ın konuşmasının ardından faaliyet raporu oylamaya sonuldu ve oy çokluğuyla rapor kabul edildi. Faaliyet raporunun kabulünün ardından ise bir sonraki meclis tarihi 5 Mayıs olarak belirlendi ve toplantı sona erdi.

KOMİSYONLAR BELİRLENDİ
ENCÜMEN ÜYELERİ

Halit Aydın
Hüseyin Çepil
Celal Ayvaz

İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU
Coşkun Çabukel
Kenan Yalçın
İhsan Çimen
Hakan Savaş
Adem Eker

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU
Okşin Beçet
Hikmet Karadeniz
Mustafa Akdeniz
Serpil Ceylan
İbrahim İlhan

ÇEŞİTLİ İŞLER KOMİSYONU
Kenan Yalçın
İhsan Çimen
Kadir Bayrak
Baki Dünya
Hamza Kılavuz

ÇEVRE VE SAĞLIK KOMİSYONU
Mustafa Akdeniz
Hüseyin Demirelli
Kadir Bayrak
Faruk Arıkan
Nezih Toplu

EĞİTİM, KÜLTÜR VE GENÇLİK SPOR KOMİSYONU
Hüseyin Demirelli
Mustafa Akdeniz
Kadir Bayrak
Baki Dünya
Faruk Arıkan

06 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR