Sinan Fakir, eğitimi tamamlayarak Kocaeli'ne döndü

İlk iki eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan ve Niğde’ye bağlı Demirkazık Köyünde 1 bir haftalık ileri kaya eğitimini de başarıyla tamamlayan Sinan...

BÜYÜT

İlk iki eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan ve Niğde’ye bağlı Demirkazık Köyünde 1 bir haftalık ileri kaya eğitimini de başarıyla tamamlayan Sinan Fakir 7-23 Ekim 2015 tarihleri arasında Isparta'da yapılması planlanan Yaz Arama Kurtarma Eğitimi'ne katılmaya hak kazandı.

 

Yaklaşık 160 kişilik dağcı ekibinin katıldığı eğitimler Niğde de Atatürk anıtında yapılan çelenk sunma törenin ardından otobüsle Demirkazık köyüne doğru yola çıktılar. dağcılar burada çadırlarını kurduktan sonra Cimbar Vadisindeki kayalık alanda bir hafta boyunca ileri kaya eğitimi aldılar.

 

Dağcılık eğitimlerinin 2 yıl sürdüğünü belirten Sinan Fakir “Türkiye Dağcılık Federasyonu´nun düzenlemiş olduğu 8 aşamalı eğitimin 3.sü olan ileri kaya eğitimlerinde, İlkyardım ve kurtarma bilgisi, teknik malzeme kullanımı, tırmanış organizasyonu, serbest iniş ve çıkış çalışmaları, yükseklik fizyolojisi ile ilgi temel bilgi, İpten ipe diğer ipe geçiş, Sırtta arkadaşını indirme, Harita ve pusula kullanımı, Lider tırmanış koordinasyonu, Zorluk dereceleri cetveli, kaya tırmanışı ve dağcılık için antrenman, Çift ip, ikiz ip ve yapay tırmanış tekniği, çevre ve doğa koruması konularında eğitim aldık” dedi.

 

RUSYA DA ELBRUS ÇIKACAKLAR

Kocaeli Dağcılık Kulübü Tarafından her yıl düzenli olarak yurt içi ve yurt dışı şeklinde organize edilen 17 Ağustos Deprem Şehitlerini Anma tırmanışı bu yılda 14-22 Ağustos tarihleri arasında ilimizden 6 diğer illerden de katılacak 5 dağcı ile birlikte Rusya’nın  Kabardey -Balkarya'da bulunan 5642 metre  yükseklikte  olan Avrupa’nın en yüksek dağı olan Elbrus’a çıkacaklar.

24 Haziran 2015 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR