İftira dolu kitaba tedbir

Kocaeli 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun da kapağında fotoğrafının yer aldığı Harun Gürek imza...

BÜYÜT

Kocaeli 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun da kapağında fotoğrafının yer aldığı Harun Gürek imzalı ‘’Belediye İhale Dalavereleri’’ isimli kitap için tedbir kararı aldı. Alınan karar gereği kitabın mevcut baskılarının kapağından Başkan Karaosmanoğlu’nun fotoğrafı çıkarılacak, yeni baskılara da fotoğraf konulmayacak.

İFTİRALARLA DOLU BİR KİTAP
İftira dolu kitabın kapağında bazı belediye başkanlarıyla beraber kendi fotoğrafının da bulunmasından duyduğu rahatsızlığı dile getiren, kitabın içinde diğer belediyelerle beraber Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik gerçeği yansıtmayan bölümler bulunduğunu söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kitabın içinde yer alan belediyemizle ilgili bölümlerde gerçeğe dayanan bir belge, iddia veya kanıt yoktur. Tamamen iftiralarla dolu bir kitap söz konusudur. Gerçekleri yansıtmayan ifadelerle kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesine karşıyım’’ ifadesini kullandı.

FOTOĞRAFI KAPAKTAN ÇIKARILACAK
Başkan Karaosmanoğlu’nun avukatları aracılığıyla mahkemeye yaptığı başvuru sonucunda ise iftiralarla dolu kitapla ilgili tedbir kararı alındı. Kocaeli 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin 2011/666 esas sayılı dosyası ile 20.000 TL manevi tazminat davası açılmış, ayrıca yapılan saldırı tehlikesinin önlenmesi için tedbiren karar verilmesi istenmişti. Mahkeme, Bizim Avrasya Yayıncılık Turz. İnş. Ve San. Tic. Ltd. Şti. tarafından Togan Yayıncılık adıyla yayımlanan kitabın henüz yayımlanmamış olanlarında davacı İbrahim Karaosmanoğlu’nun fotoğraflarının basılmamasına, yayımlanmış ve dağıtılmış olan eserlerin ise kapak kısmındaki davacı İbrahim Karaosmanoğlu’na ait fotoğrafın tedbiren çıkarılmasına 16.12.2001 tarihinde karar verdi.

19 Aralık 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR