Refleks Akademi Gebze’de şube açtı

      Başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken ve Bilal Yalçıner’in sahibi olduğu Refleks Akademi, İzmit’ten sonra Gebze’de de şube açtı. Osman Yılmaz Mah...

BÜYÜT

 

 

 

Başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken ve Bilal Yalçıner’in sahibi olduğu Refleks Akademi, İzmit’ten sonra Gebze’de de şube açtı. Osman Yılmaz Mahallesi Şehit Tahsin B.Çoban Cad.No:40/4 Gebze adresinde açılan Refleks Akademi, Gebze’de ilk ve tek merkez olma özelliğini de taşıyor. İki aydır faaliyette olan şubede 4 personel çalışıyor. Rek.Terapi Uzmanı & Klinik Refleksolog Bilal Yalçıner, çalışmaları ve branşıyla ilgili şu bilgeleri verdi;

REFLEKSOLOJİ TERAPİSİ:

 

El ve ayaklardaki belirli noktalara baskı  uygulanması yoluyla ağrının giderilmesine yönelik yapılan bir terapi metodudur.Refleks Noktalarına uygulanan bu baskı  ile Refleks bölgeler uyarılarak; sinir  uyarılarının geçişi, kan akımı ve vücudun homeostasisi sağlanır.Böylece gerginlik ortadan kalkarak dolaşım ve ilgili bölgelerin fonksiyonları doğal haline döner.Refleksoloji Terapi, 12.000 yıllık geçmişi olan Komplementer Tıp-Tamamlayıcı Tıp alanında en ön sıralarda yer almaktadır.Refleksoloji Terapi; günümüzde bir çok hastalığa iyi gelen, tedaviye yardımcı etkisi sayesinde terapötik düzeyde önemli bir yere sahiptir.Aynı zamanda Alternatif ve Koruyucu Hekimlik Yöntemidir.

 

Refleksoloji Terapisi Ne değildir?

Ayak Masajı değildir.Başlı başına bir Tedavi yöntemi değildir.

Modern tıbbın muadili olmamakla birlikte aksine Tamamlayıcı Tıp özelliğiyle Modern tıbbın en büyük yardımcılarındandır.
 

Refleksolog/ Refleksoloji Uzmanı kimdir?

Refleksoloji Terapisini uygulayan Uzman kimseye refleksolog denir.

Refleksoloji Uzmanı Anatomi-Fizyoloji-Kinesiyoloji İlk yardım ve sağlık bilgisi ve aynı zamanda masaj uygulaması anlamında önemli ve gerekli eğitimlerini kabul edilen ve geçerliliği tescillenmiş merkezlerden eğitim alan alan kişiler olmalıdır. Refleksoloji Terapisi;Merkezimizde hastalarımıza daha fazla yardımcı olabilmek adına 3 grupta yapılmaktadır.

1-Sağlık

2-Bebek 

3-Engelli Refleksolojisi alanlarında yapılmaktadır..

                     UYGULAMA ALANLARI

 • Bel - Boyun Fıtığı
 • Kireçleme
 • Postür Bozukluğu(Skolyoz-Kifoz-Lordoz) 
 • Felç/İnme-Motor gerilik-Yürüme Bozuklukları
 • Zihinsel Yetersizlikler(MR)
 • Otizm-Asperger-Rett Sendromu
 • Serebral Palsi(CP)

 • Hidrosefali-Mikrosefali-Lizansefali
 • Konuşma Problemleri(Kekemelik,Geç Konuşma vb)
 • Huzursuz bacak - Düşük ayak
 • Karın bölgesi ağrı-şikayetleri
 • Alt ıslatma-Adet düzensizlikleri-Regl ağrıları
 • Uyku problemleri 
 • Düşük-Yüksek Tansiyon

 

YENİLİKÇİ VE YARATICI

Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi  İzmit/Kocaeli’de Refleksoloji hizmetleri  alanında faaliyete gösteren  ilk büyük Refleksoloji kuruluşu olma özelliğine sahiptir. Yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımı ile geliştirdiği, hastalarının yaşamını iyileştirmeye yönelik sağlık ve bakım çözümlerini, kuruluş değerlerine ve uluslararası refleksoloji standartlarına uygun olarak sunar.
 

KUSURSUZ HİZMET


Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi gerek yurt içi gerekse yurt dışında ileri derecede eğitim almış profesyonel sağlık kadrosu ile hasta ve hasta yakınlarına kusursuz hizmet anlayışı ve mesleki donanımı ile yaşamın birçok evresinde karşılaşılabilecek çağrı ve engellilik ile oluşabilecek sağlık bakım ihtiyaçları için güvenilir ve özenli çözümler üretir.
 

YAŞAMI İYİLEŞTİRMEKTİR


Tedavisini evinde sürdürmek isteyen hastalar, sağlık durumlarını takip etmeyi tercih eden yöneticiler, çalışanlarının sağlık takibini yaptırmak isteyen işverenler, doğum öncesi ve sonrası destek talep eden anneler, yaşlı hastalar, fiziksel engelliler ve benzeri durumlar için geliştirilen çözümlerin tek amacı yaşamı iyileştirmektir." Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi İzmit/Kocaeli’de sektörde Sağlık Bakanlığı’nın bilgisi ve belediye başkanlığının izni ile ruhsat alan ilk kuruluş olup, sektör standartlarının oluşması ve gelişmesinde de öncü bir merkez olma özelliğindedir. 
 

HASTA MEMNUNİYETİ


Hastaların seanslarına ait kayıtların özel bir yazılım ile elektronik ortamda tutulduğu Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi’nde hasta ve hasta yakınlarının memnuniyeti her zaman ön planda tutulur. Gerçekleştirilen memnuniyet araştırmalarına göre; bugüne kadar Refleks Akademi Refleksoloji Merkezi’nden yararlanan kişilerin memnuniyetlerinin en yüksek seviyede olması da bunun bir kanıtıdır.

14 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR