Şen, AKP’yi MHP’ye şikayet etti

Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen, kendilerini ziyarete gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyükataman ve MHP Milletvekili Cumali Du...

BÜYÜT

Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen, kendilerini ziyarete gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyükataman ve MHP Milletvekili Cumali Durmuş’a AKP’yi şikayet ederek, “AKP’li vekiller bu kapıdan içeri giremez” dedi.

TURNİKELERDE KARŞILADILAR
MHP İzmit İlçe’nin “Ses Ver Kocaeli” programı için İzmit’e gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyükataman, milletvekilleri Cemalettin Uslu, Kemal Erdal Sipahi, Necat Özensoy ve Ahmet Duran Bulut, dün 10.30’da Uzunçiftlik Turnikeleri’nde MHP MHYK üyesi Lütfü Türkan, MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü, milletvekili aday adayları Ruhi Çavdar, Aygutşat Selçuk, Gökalp Şentürk ve Ruhi Çavdar tarafından karşılandı. Karşılama sonrası il binasına geçen MHP heyeti, burada basın toplantısı düzenledi. Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyükataman, iki gün boyunca Kocaeli’de seçim çalışmalarına katılacaklarını söyledi.

ŞEN’DEN AKP’YE TEPKİ
MHP heyeti öğleden sonra da Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Süleyman Şen ve Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı Vedat Yoldaş’ı ziyaret etti. Dernek başkanı Süleyman Şen, ziyarette AKP’yi MHP’ye şikayet etti. Şen, elindeki “Şen’den Vekillere Veto” başlıklı gazete kupürünü MHP’lilere göstererek, “AKP milletvekilleri bu kapıdan giremez” diyerek tepkisini dile getirdi. Yoldaş da yapılan ziyarette ise Vedat Yoldaş, geçen hafta maaşlarla ilgili dile getirdiği söyleminin yanlış anlaşıldığını ve sadece muhtarlara bir statü kazandırılması için söylediğini belirtti. Bundan dolayı MHP milletvekili Cumali Durmuş’tan özür diledi.MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyükataman, beraberindeki 4 milletvekiliyle birlikte ilimize çıkarma yaptı. 2 gün boyunca seçim çalışmalarına katılacak genel merkez heyeti dün bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

MHP İzmit İlçe Teşkilatı tarafından gerçekleştirilen “Ses Ver Kocaeli” programı ve seçim çalışmaları için İzmit’e gelen Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyükataman, Milletvekilleri Cemalettin Uslu, Kemal Erdal Sipahi, Necat Özensoy ve Ahmet Duran Bulut, il ve ilçe teşkilatları tarafından dün 10.30’da Uzunçiftlik Turnikeleri’nde karşılandı. Karşılamaya MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, MHP İzmit İlçe Başkanı Aydın Ünlü ve teşkilat üyeleri katıldı.

4 ADAY ADAYI HAZIR BULUNDU
Karşılama sonrası il binasına geçen Genel Başkan Yardımcısı Büyükataman ve milletvekilleri, burada basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı. Basın toplantısında genel merkez yöneticilerine Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş, Lütfü Türkkan, milletvekili aday adayları Aygutşat Selçuk, Gökalp Şentürk, Ruhi Çavdar, Rıza Ağdağ da eşlik etti. Celalettin Yaylak’ın takdiminin ardından kısa bir açıklama yapan Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, iki gün boyunca ilimizde seçim çalışmalarına katılacaklarını söyledi.

ANADOLUYU GEZİYORLAR
Büyükataman, “Türkiye’nin farklı illerde seçim çalışmaları yapıyoruz. 28 Ocak 2011 tarihinde açıkladığımız seçim beyannamesini milletimizle paylaştık. Anadolu’yu adım adım geziyoruz. Milletvekilli çıkmayan 39 vilayetti gezerek çalışmalarımızı anlattık. 12 Haziran’da 42 yıllık şerefli geçmişi olan MHP’nin iktidar olacağını göreceğiz” dedi. İşsizinden memuruna tüm kesimlerle sohbet ettiklerini belirten Büyükataman şunları kaydetti

KOCAELİ’DEN UMUTLU
“Kiminle oturup konuşsanız memnun olmadıklarını belirtiyorlar. Kocaeli’de de farklı tablolara şahit olmayacağız. Kocaeli halkı umuyoruz ki 12 Haziran’daki seçimleri bir fırsat olarak görecek, hayatı zindan eden AKP’ye Osmanlı tokadını vuracaktır. İddialıyız, inançlıyız, iktidarı tek başına üstlenmeye hazırız. Ülkenin problemlerini biliyoruz. İnanıyoruz ki milletimiz MHP’ye iktidar yolculuğunda eşlik edecek. Kocaeli göz ardı edilecek bir vilayet değil.”

ADAYLARA SAYGI
MHP milletvekili sayısı için AKP’nin söylemlerini ciddiye almadıklarını belirten Büyükataman, “ 6 milletvekili adayına saygı duyuyorum, milletvekili aday adayı sayısı 9‘dan 11’e arttı. Bu umut verici” dedi. Büyükataman daha sonra AKP iktidarına yüklenerek, şunları söyledi
Aziz milletimiz 9 yıldır AKP yüzünden iş ve aş sorunlarının altında ezildi. Sosyal ve siyasi alanlarda ağır darbelerle umutlarını kaybemiştir. Yolsuzluk batağından olumsuz etkilenmiştir. PKK ve Hizbullah militanları serbest kalmıştır. AKP iç ve dış borçlarla Türkiye’yi sıkıntılara atmış, Adaletsizlik artmıştır. AKP’de kanunsuzluk kök salmıştır.” Büyükataman’ın açıklamalarının ardından hep birlikte Kuzu Restaurant’a geçilerek, seçim çalışmalarıyla ilgili sohbet eşliğinde yemek yenildi, ardından çeşitli ziyaretler gerçekleştirildi.

04 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR