Kocaeli Genç MÜSİAD’ın konuğu Abdülsamet Temel

Ocak ayında yapılan Genel Kurulun ardından bu dönemde Osman Emre Doğan başkanlığında faaliyetlerine hızlı bir şekilde devam eden Kocaeli Genç MÜSİAD,...

BÜYÜT

Ocak ayında yapılan Genel Kurulun ardından bu dönemde Osman Emre Doğan başkanlığında faaliyetlerine hızlı bir şekilde devam eden Kocaeli Genç MÜSİAD, sürekli olarak gerçekleştirdiği “Dost Meclisi” isimli, gençlerle tecrübeli insanların bir araya geldiği programlarına bir yenisini daha ekledi.

 

24 Şubat tarihinde KOTO Başkanı Murat Özdağ’ın katılımıyla “Ticaretten Altın Nasihatler”  temalı Dost Meclisi programını gerçekleştiren Kocaeli Genç MÜSİAD,  11 Mart Tarihinde  TOBB İstanbul G.G.K İcra Kurulu Başkanı ve Genç MÜSİAD 5. Dönem Genel Başkanı, AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı Abdülsamed Temel’in konuşmacı olarak katıldığı Dost Meclisi programında “İş Dünyası, Sivil Toplum , Girişimcilik” konularını masaya yatırdı. Üniversite Öğrencileri ve Genç İşadamlarının bulunduğu programda Temel şu açıklamalarda bulundu: “Ben ticarete üniversite 3. sınıfta başladım. Trabzon’da süs yapan bir atölyede ürettiğimiz malları İstanbul Feshane’de satmaya getirmiştik. İstanbul’da kaldığım bu süreçte birçok tecrübe edindim ve hayallerime giden yolun İstanbul’dan geçtiğini fark ettim.  O gün bugündür İstanbul’dan kopamadım. İstanbul’da kaldığım yıllarda Genç MÜSİAD ile tanıştım. Genç MÜSİAD sayesinde ticari hayatım ve bağlantılarım gelişti.

 

“Sivil Toplum Kuruluşları Gençlerin ve Halkın dertlerini çözme ve kültürel zenginliğini oluşturma anlamında önemli bir yer tutmaktadır. Devletin hizmetlerinin eksik kaldığı, sorunları çözemediği noktalarda sivil toplum bu sorunların çözümü için önayak oluyor. Amerika, İngiltere ve Almanya gibi ülkelere baktığımızda sivil toplum kuruluşları ve vakıfların sayısının 1 milyonu geçtiğini görmekteyiz fakat Türkiye’de bu sayının dernekler, sendikalar ve vakıfların toplamı ile birlikte 90,000 olduğunu görüyoruz. Osmanlı’dan kalan vakıf kültürünün Cumhuriyet dönemine aksettirilememesi,  sorunların çözümü ve yanlış yapılan uygulamalara müdahale noktasında bir boşluk oluşturmuştur. Biz gençlerin en büyük hedefi tarihimizden bize kalan miras ile sivil toplumlaşmayı en üst seviyelere taşımaktır”

 

Programın son kısmında ise soruları alan Abdülsamed Temel, girişimcilik hakkındaki soruları cevaplandırdı. Program Kocaeli Genç MÜSİAD Başkanı Osman Emre Doğan’ın plaket takdimiyle son buldu.

13 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR