Mimar Sinan Bilgi Evi’nde yarışma heyecanı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren 13 Bilgi Evi’nde...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren 13 Bilgi Evi’nde çeşitli aktiviteler gerçekleştiriliyor. Bunlardan biri olan Mimar Sinan Bilgievi ’nde düzenlenen etkinlikte yarışma heyecanı yaşandı. Dilovası Mimar Sinan Bilgievi’nde öğrenciler arasında Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen Sunum Yarışması’nın finali yapıldı. Yarışmada öğrenciler tiyatro ve şiir dallarında göstermiş oldukları başarılarıyla göz doldurdular.

 

VEFA BORCU ÖDENDİ

“Öğretmenler Günü Sunum Yarışması”nda öğrenciler kendi yazdıkları şiir ve tiyatrolarla yarışmaya katıldı. Öğrenciler dekor, şiir, fon müzikleri gibi ayrıntılarda hayal güçlerini ve gizemli dünyalarını ortaya çıkardı. Yarışma kapsamında birçok defa öğretmenliğin peygamber mesleği olduğunu vurgulamaları, mesleğin önemine, zorluklarına vakıf olmaları ve bu bilince kendi çabalarıyla varmaları etkinliğin amacına ulaştığını gösterdi.

 

GRUP İSİMLERİ HEYECAN YARATTI

Öğrenciler yarışma içinde gruplara verdikleri isimlerle de fark oluşturdular. Her bir grup vereceği mesaja uygun olan başlığı kendi çabalarıyla ortaya koydu. Öğretmenlerine olan sevgilerini gösteren öğrenciler Biricik Öğretmenim, Bizim Her Şeyimiz Yol Gösteren Öğretmenlerimiz,  Peygamber Mesleği, Ben öğretmen Olmak İstiyorum gibi isimlerle yarışmaya damgasını vurdular.

 

DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI

Yarışmaya katılan öğrencilerden Saime Cami’nin yıllar önce tanıdığı ve unutamadığı öğretmenine yazıp, gözyaşlarıyla okuduğu “Neredesin Öğretmenim “ adlı şiiri başta jüri üyeleri olmak üzere herkese duygulu anlar yaşattı. Bir diğer tiyatro grubu “Biricik Öğretmenim” grubundan bir öğrencinin rol icabı vefat eden annesinin elinde kalan son kokusunu öğretmenine vermesi de onların saflığını gösterdi ve izleyenler gözyaşlarını tutamadı.

 

FİNAL ZORLADI

Yarışmanın finalinde değerlendirme yapan jüri üyeleri seçim yapmakta zorluk çekti.  Bir birinden yetenekli grupları eleme konusunda kararsız kalan jüri, zorlu bir seçimin ardından tiyatro kategorisinde“Kuklagiller” grubu birinci seçti. Şiir dalında Saime Cami ikincilik ve minik öğrencilerden oluşan “Biricik Öğretmenim” tiyatro grubu üçüncülük ödülünü aldı.

26 Kasım 2014 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR